У суботу, 19 вересня, в Україні стартували військові навчання Об'єднані зусилля 2020 року, в яких візьмуть участь понад 12 тисяч військових. На першому етапі під назвою "Спільні зусилля" в Миколаївську область прибули британські десантники - вони прилетіли в Україну на літаках "C-130 Hercules" Королівських Повітряних Сил, на борту яких крім військового десанту знаходилося важке озброєння. На полігон також вже прибули десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Подробиці початку масштабних навчань, які в такому форматі вперше проводяться в Україні, повідомила пресслужба Генштабу ЗСУ, передає ONLINE.UA.
В офіційному Лондоні сьогоднішнє десантування в Україні назвали найбільшою десантною операцією для Великої Британії за останні понад 20 років, так як у висадці в Миколаївській області взяли участь понад 450 британських військових на чолі з бригадним генералом Джеймсом Мартіном. Українські військові нагадали, що ці навчання будуть проходити за стандартами НАТО і в них, крім українських і британських військових, візьмуть участь підрозділи збройних сил країн - членів НАТО, зокрема, США.
"Вранці з військового аеродрому Великої Британії піднялися в небо кілька військово-транспортних літаків "C-130 Hercules" Королівських Повітряних Сил. На борту лайнерів були повітряний десант, важке піхотне озброєння і техніка. Через кілька годин у відкриті рампи "C-130 Hercules" почали «виходити» воїни-десантники 16-ї десантно-штурмової бригади Збройних Сил Великої Британії. І безкрайнє поле над одним з полігонів Миколаївської покрилося куполами. За лічені хвилини до даного району на бойовий курс зайшли літаки Іл-76 і Ан-26. Нна парашутних платформах були десантованих вантажі і підрозділи десантно-штурмової військ Збройних Сил України. Весь цей час висадка британського і українського десанту перебувала під надійним прикриттям винищувачів наших Повітряних Сил ", - прокоментували в Генштабі початок масштабних військових навчань на півдні України.
Командування ЗСУ відзначило, що британські та українські частини досягли певного рубежу для виконання подальших завдань. У Генштабі підкреслили, що британська і українська «крилата піхота» впевнено діяла в бою, причому в абсолютно незнайомій місцевості.
"Кожен десантник, від солдата до генерала, приземлився зі зброєю і спорядженням, боєприпасами, десантним рюкзаком з усім необхідним майном. Після приземлення швидко і професійно була організована оборона місця приземлення, налагоджений зв'язок з командуванням і українським підрозділом ДШВ", - додали в Генштабі.
Важливо відзначити, що масштабні військові навчання на півдні України проходять практично одночасно з російськими "Кавказ - 2020" - вони заплановані на 21-26 вересня. У російських навчаннях, в ході яких, на думку междунарожних експертів і української розвідки, Росія може почати новий наступ на Україну з боку окупованого Криму, візьмуть участь 80 тисяч російських військових.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна екстрено готується до масштабного наступу з боку Криму.