В Україні виявили загалом 11 різних варіантів коронавірусу штаму “Дельта”. Як заявили в Інституті молекулярної біології і генетики, відповідні штами походять зі США, Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки.
Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики
“Майже у 60% зразків — "материнський“ варіант Дельти B.1.617.2, т. зв. індійський. Водночас вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму Дельта, які походять зі США, з Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки”, — йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що у жовтні науковці ІМБГ дослідили 75 зразків, зібрані Центром громадського здоров’я МОЗ України наприкінці вересня (з Черкаської обл. — 5 зразків; Чернівецької — 1; Івано-Франківської — 13; Київської −1; Львівської — 7; Полтавської — 9; Рівненської — 6; Тернопільської — 4; Запорізької — 2, м. Сєвєродонецьк, Луганщина — 27). Дослідження проведено на замовлення Ради національної безпеки та оборони України.
У червні-серпні 2021 року штам “Дельта” було виявлено лише в половині досліджуваних зразків, решта — штам “Альфа”, так званий британський, який почав широко розповсюджуватися на початку 2021 року.
“Мутовані варіанти штаму Дельта відрізняються критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше розповсюджуються. Існуючі вакцини дієві проти цих штамів,” — пояснюв керівник проекту, директор Інституту молекулярної біології і генетики, академік Михайло Тукало.
Раніше секретар РНБО Олексій Данілов закликав більш серйозно ставитися до вакцинації, як одного з найбільш ефективних засобів припинення поширення COVID-19. Він констатує, що держава не може змусити до масової вакцинації, наразі це залишається добровільним кроком, але.
"Це хвороба, яку неможливо побачити, але яку потім дуже легко відчути. Скажіть, будь ласка, що ще потрібно зробити, щоб люди усвідомили – або вони вакцинуються, або вони вирушать на цвинтар", – сказав Данілов.
Читайте також:
У МОЗ назвали кількість померлих від COVID-19 дітей
МОЗ підтвердило необхідність бустерної вакцинації в Україні
Уряд визначився із датою відсторонення невакцинованих освітян й чиновників