В ніч з 6 на 7 листопада в Харкові стався небезпечний інцидент - невідомі обстріляли почесне консульство Азербаджана. Камери відеоспостереження зафіксували двох молодих людей зі зброєю, яка нагадувала пістолет з глушником. Вони справили шість вистрилів в вікно і вхідні двері. Завдяки тому, що обстріл консульства відбувався вночі, ніхто не постраждав, оскільки в приміщенні не було людей і співробітників відомства. За даним фактом відкрили кримінальне провадження. У МЗС Азербайджану миттєво відреагували на подію. В офіційному Баку переконані, що за провокацією стоїть Вірменія. Українські правоохоронці тим часом взяли під цілодобову охорону будівлі консульств Вірменії та Азербайджану. Подробиці обстрілу азербайджанського консульства в Харкові повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Нацполіціі.
"Невідомі скоїли постріли у вікно і вхідні двері будівлі почесного консульства Азербайджанської Республіки. 7 листопада близько 2:30 від оператора служби "102" надійшло повідомлення про спрацювання сигналізації в установі по вулиці Ярослава Мудрого. На місце виїжджали керівництво та слідчо-оперативна група районної поліції . В ході огляду поліцейські виявили і вилучили 2 гільзи і 3 залишки металу ", - повідомили правоохарнітелі.
На даний момент поліцейські встановлюють осіб, причетних до скоєння злочину. Їм загрожує тюремний термін на 3-7 років.
У МЗС Азербайджану вважають, що за обстрілом консульства в Ураїні стоїть Єреван.
"З огляду на недавні загрози, які виходять від радикальних вірменських сил на адресу дипломатичних представництв Азербайджану за кордоном, це напад слід розглядати в контексті цих загроз. Ми рішуче засуджуємо загрозливі і небезпечні для життя нападу радикальних вірменських сил на азербайджанських дипломатів за кордоном, а також на членів місцевої азербайджанської громади. Відповідні органи нашої країни будуть взаємодіяти і співпрацювати з місцевими правоохоронними органами в зарубіжних країнах, щоб притягнути до відповідальності винних у таких злочинних діях проти громадян Азербайджану і членів місцевої азербайджанської громади за кордоном ", - наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
За останній місяць Вірменія і Азербайджан тричі домовлялися про перемир'я, але режим припинення вогню все одно порушується. Важливо відзначити, що Пашинян виступає за введення російських миротворців у Нагірний Карабах. У Путіна згодні з його пропозицією, але тільки за умови, що на це погодяться всі сторони конфлікту.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Азербайджан звернувся до міжнародних союзників, в тому числі України, з проханням, щоб вони заборонили виїзд етнічних вірмен зі своїх територій, так як вони можуть стати потенційними добровольцями у війні за Нагірний Карабах.