В Україні настав кінець ери військкоматів, а замість них тепер будуть діяти територіальні центри комплектування та Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, які дозволять за лічені дні доукомлектувати військові частини при необхідності. Військовий облік в Україні повністю цифровізують. Для цього вводиться електронний військовий квиток, а також електронна реєстрація призовників і резервістів. Про це повідомив глава Міноборони України Андрій Таран, передає ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу оборонного відомства.
"Настав кінець ери військкоматів. Замість них в Україні будуть діяти територіальні центри комплектування відповідно до адміністративно-територіального устрою держави. У разі загострення ситуації на доукомплектування військових частин тепер відведені лічені дні, відповідає вимогам "Стратегії воєнної безпеки України" щодо всеосяжної оборони. Створено єдиний державний реєстр військовозобов'язаних і розпочато проєкти з цифровізації процесів військового обліку: Е-реєстрація, Е-військовий квиток, Е-транспорт, Е-ТЦК. І це тільки верхівка айсберга. Ми не просто зміцнили Збройні Сили, а й дали інструменти для впровадження змін в інших складових сектору безпеки і оборони, а й держави в цілому ", - прокоментував Таран масштабний перегляд оборонного законодавства.
Йдеться про президентський закон № 3553, який Рада прийняла напередодні. Прийнятий закон передбачає системні зміни і внесення правок до більш ніж 40 законів і кодексів України. Крім нової форми призову резервістів, він дає старт реформі військкоматів, посилює кримінальну та адміністративну відповідальність за ухилення від призову, військового обліку або навчальних зборів, а також впроваджує низку інших змін. Також цим законом створено інститут резервістів-контрактників, на яких пошириться весь комплекс соціальних пільг і гарантій, передбачених для мобілізованих осіб.
"Сучасні і прогнозовані виклики змушують нас модернізувати систему оборони, робити її більш гнучкою і здатною оперативно реагувати на загрози. Ми рухаємося в ногу з часом, подібні моделі існують в США, Фінляндії, Чехії, Державі Ізраїль, Австрії, Великобританії, а тепер і в Україна. Для наших громадян це означає, що поряд з технічним оснащенням і переозброєнням Збройних Сил, тепер удосконалилася і сама організація оборони ", - підкреслив Таран.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що з 1 квітня в Україні починається весняний призов в армію. Але він буде проходити за скороченим планом. Генштаб ЗСУ планує закликати трохи більше 14 тисяч строковиків, що на 6,5 тисяч осіб менше, ніж у минулому році. Несподіване скорочення призову в армію прокоментувало командування ЗСУ. Там уточнили, що зменшують призов через збільшення числа контрактників.