Секретар РНБО Олексій Данилов повідомив, що Рада нацбезпеки підтримала рішення про введення надзвичайного стану у всіх областях України з огляду на загрозу нападу РФ.
Джерело: Facebook-сторінка РНБО
Як в Україні буде діяти надзвичайний стан
Данилов повідомив, що під час засідання РНБО тривали жваві дискусії з приводу введення надзвичайного стану в Україні з огляду на високу загрозу нападу збоку РФ.
Наступним кроком є ухвалення даного рішення Верховною Радою. Розгляд цього питання розпочався у 12:30.
За словами Данилова, такі режими, як комендантський час, можуть бути введені за необхідності.
Що стосується атаки чи то на Київ, чи то на будь-яке інше наше місто, відсіч буде дана миттєва. Ми на сьогодні усвідомлюємо ті ризики, які існують з боку РФ. Ми чітко розуміємо, що наше військо готове до відсічі. Ще раз наголошую: не має значення, яке місто може мати той чи інший напад з РФ, - підкреслив секретар РНБО.
За необхідності також може бути миттєво введений воєнний стан, але наразі такої необхідності не має.
Окрім цього, за словами Данилова, в Україні на місцевому рівні можуть ввести такі обмеження, як посилений режим охорони, громадського порядку, обмеження руху та огляд транспортних засобів, перевірку документів.
Залежно від території, від того, наскільки вважатимуть за доцільне проведення тих чи інших речей, описаних відповідно до нашого законодавства. Обласні комісії, в які будуть входити представники всіх органів державної та місцевої влади, будуть приймати ті чи інші рішення, - зазначив секретар РНБО.
Надзвичайний стан передбачає:
Особливий режим в'їзду-виїзду та обмеження руху транспорту;
Заборону на проведення масових заходів;
Можливість примусового відчуження майна;
Комендантську годину;
Перевірку документів та можливість огляду офісів і інших приміщень;
Обмеження або заборона на використання отруйних речовин та спиртних напоїв.
Між тим, прикордонна служба вводить додаткові обмеження в регіонах, що межують з РФ.
У Державній прикордонній службі повідомили, що додаткові обмеження вводяться у регіонах, які межують з РФ, Білоруссю, тимчасово окупованою територією України (ОРДЛО та анексованим Кримом) та прилягають до морського узбережжя.
Додаткові обмеження включають:
заборону на перебування у прикордонні зоні у нічний час,
вихід будь-яких плавзасобів з пунктів базування,
рух транспорту (окрім військового, силових структур, агротехніки) дорогами, що відсутні в реєстрі автомобільних доріг та ведуть до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон.
Пояснюється, що такі заходи дозволять посилити контроль за дотриманням режиму у прикордонних зонах, а також запобігти спробам дестабілізації ситуації.
Обмеження також вводяться щодо перебування іноземців у прикордонній смузі, використання радіостанцій, здійснення польотів легкомоторних та безпілотних літальних апаратів, відео-, кіно-, фотознімання особового складу, об’єктів, будівель, споруд, транспорту та інших об’єктів, що належать Державній прикордонній службі України, та пересування по берегу чи льоду прикордонних водойм.
У Держприкордонній службі зазначають, що додаткові обмеження вводяться згідно із наказами прикордонних загонів та можуть відрізнятися у різних районах та областях.
Читайте також: