В Україні зафіксували ще три випадки зараження штамом коронавіруса Дельта. Тепер у Львівській області. Всі вони "привезені" - під час інкубаційного періоду двоє з хворих перебували в Великій Британії, один - в Росії.
Джерело: пресслужба Львівської ОДА
Директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис уточнив, що всього в Київ на дослідження до Центру громадського здоров'я було відправлено шість ПЛР-тестів з Львівської області з підозрою на штам Дельта. Підтвердилися три випадки зараження.
"У Львівській області підтвердили 3 випадки захворювання коронавірусом, викликаного штамом" Дельта "(мутація SARS Spike 478K (Delta, B.1.617.2)", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що всі троє пацієнтів з підтвердженим зараженням штамом Дельта проходили лікування в лікарні. В даний час спостерігається позитивна динаміка їх стану після лікування.
Штам Дельта в Україні - чим небезпечний і як уберегтися
Новий штам коронавіруса B.1.617.2 на сьогоднішній день вважається найнебезпечнішим - він високо заразний і потенційно більш смертоносний. Найбільша кількість захворювань цим штамом реєструється у молодих людей 12-20 років.
Delta-штам в 1,6 рази агресивніше інших відомих штамів, він в 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,5 рази частіше - в реанімацію. Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.
Провідна інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська повідомляє, що у штаму коронавіруса Дельта виявили вже 15 мутацій. Деякі з них, такі як L452R і E484Q, допомагають цьому штаму уникати протидії антитіл організму, які виробилися як після хвороби природним шляхом, так і сформованих після вакцинації.
Експертка пояснює, що нові мутації штаму дельта викликають вибухове наростання вірусного навантаження на організм, через що виникає виражена клінічна симптоматика:
підвищення температури,
інтоксикація організму,
ранні вірусні пневмонії,
зниження сатурації на 4-5 день захворювання.
"Здатність вірусу утворювати синцитії може завдати більшої шкоди тканинам і органам організму, особливо легеням, де альвеоли мають товщину всього в одну клітку", - попереджає Голубовська.
Інфекціоністка закликає українців вакцинуватися, уникати людних місць і носити маски, оскільки новий спалах пандемії через штам Дельта вже може виникнути в найближчий місяць.
Читайте також: