В Україну можуть повернутися відключення світла
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україну можуть повернутися відключення світла

В Україну можуть повернутися відключення світла
Джерело:  online.ua

В Україні можуть почати знову вимикати світло, оскільки енергетична система досі не відновилася після масованих атак Росії.

Джерело: виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону

Влітку цього року відключень світла не прогнозують

Обмеження електроенергії можуть повернути в Україні у холодний період, але не влітку.

За словами Сахарука, наприкінці травня, у червні та липні в Україні буде імпорт світла, а експорту в цей час не буде.

Якщо є прогнозований дефіцит, то звичайно починається з популяції щодо того, що будуть віялові відключення. Я вважаю, що завдяки тому, що є можливість перекрити дефіцит умовним імпортом, то до віялових відключень ми не дійдемо під час літнього періоду, – зазначив виконавчий директор ДТЕК.

Сахарук наголосив, що проблеми зі світлом можуть бути вже наступної зими, оскільки ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужності.

Щодо розподільчих мереж, наприклад, це майже 12 тисяч кілометрів ліній треба полагодити. Майже 4 тисячі підстанцій потрібно підготувати до зими. Це шалені кошти, які треба виділити. Тому можливі відключення не влітку, а взимку, – розповів він.

Експерт додав: щоб не допустити проблем зі світлом взимку, необхідні захист нашого неба, а також фінансування ремонтної компанії. Це надважливе та критичне завдання.

Кабмін схвалив Енергетичну стратегію до 2050 року

Кабмін за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, яка націлена на досягнення вуглецевої нейтральності до зазначеного періоду.

Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України, — йдеться у повідомленні.

Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.

Стратегією передбачено досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?