В Україну з офіційним візитом прибули канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі.
Джерело: Telegram-сторінка голови Управління "Укрзалізниці" Олександра Камишіна
Макрон, Шольц та Драгі прибули в Україну без анонсів
Камишин зазначив, що лідери Франції, Німеччини та італії прибули в Україну спецпотягом. З міркувань безпеки, точна дата візиту не оголошувалась.
Ми несемо послання про підтримку та єдність ЄС. Це важливий момент. Президент України Володимир Зеленський отримає меседж європейської єдності, підтримки, адресований всім українцям, - зазначив Еммануель Макрон одразу після прибуття до Києва.
Маріо Драгі, Еммануель Макрон та Олаф Шольц (фото - RaiNews)
За інформацією журнілістів видання Reuters, Макрон та Драгі прибули в Україну, щоб обговорити питання надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Європейські лідери також намагаються подолати критику, яка лунала на їх адресу збоку України через недостатню та занадто повільну передачу важких озброєнь.
Не виключається, що під час зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським буде підняте питання щодо збільшення обсягів військової допомоги.
Між тим, за словами радника голови МВС Віктора Андрусіва, метою візиту європейських лідерів також є прохання до Київа повернутись до переговорів з Кремлем.
За моєю інформацією Макрон, Шольц і Драгі везуть нам кандидатство в ЄС і... прохання повернутися в переговорний процес з Путіним, - заявляє Андрусів.
Між тим голова Офісу президента України Давід Арахамія, який також очолює переговорну группу та наразі перебуває з візитом у Вашингтоні, зазначив, що переговори з Кремлем наразі не на часі.
За словами Арахамії, Україна наразі перебуває у слабкій переговорній позиції і нам необхідно переходити у контрнаступ.
Він зазначив, що українська команда розмовляє телефоном з представниками РФ "один або два рази на тиждень", хоча "обидві сторони ясно розуміють, що прямо зараз немає місця для переговорів".
Наша переговорна позиція насправді досить слабка, ми не хочемо сидіти за столом переговорів, якщо знаходимося в такій позиції. Нам потрібно якимось чином звернути події назад, - зазначив голова ОП.
За його словами, українські військові мають переходити у контрнаступ та звільняти окуповані території.
Арахамія додав, що серед українців виникла негативна реакція на ідею переговорів з Росією після військових злочинів. При цьому він зазначив, що війна має закінчитися "компромісом".
Крім того, Арахамія заявив, що щодня на Донбасі гинуть або отримують поранення до 1000 українських військових. З них від 200 до 500 осіб гине.
Попри втрати, в України є сили для боротьби на Донбасі. За його словами, Україна мобілізувала мільйон людей і має можливість призвати ще два мільйони.
Читайте також: