В умовах війни оcобливо важливо впроваджувати широкий спектр заходів для посилення енергетичної безпеки
Категорія
Технології
Дата публікації

В умовах війни оcобливо важливо впроваджувати широкий спектр заходів для посилення енергетичної безпеки

Вадим Гонгало

Чому важливо впроваджувати широкий спектр заходів для посилення енергетичної безпеки з редакцією online.ua у своєму есе поділився Вадим Гонгало, переможець конкурсу есе серед молоді про енергетичну безпеку, який провів USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Від енергії залежать всі сфери життєдіяльності людини, функціонування малих, середніх і великих підприємств, медичних і учбових закладів, фінансових установ, електротранспорту.

Я особливо хочу виділити електроенергетику, адже від неї працює освітлення, зв’язок, лінії виробництва та ін. Наявність електроенергії дозволяє приводити в дію теплові насоси, що дозволяє забезпечити населення теплом і гарячою водою.

Енергетична безпека — це здатність країни чи регіону забезпечити доступ до енергоресурсів. І чим менше обмежень і перебоїв з постачанням енергії, тим вищий рівень енергетичної безпеки маємо.

Окремо варто виділити залежність від імпортних енергоресурсів, що може використовуватись недружніми державами як елемент тиску й посягання на енергетичну й національну безпеку держави.

Для забезпечення необхідного рівня енергетичної безпеки важливо враховувати й реалізувати широкий спектр заходів, з врахуванням нинішніх умов воєнного стану. Окремо варто зазначити необхідність урізноманітнювати джерела енергії та не покладатись на одного постачальника.

Підвищити рівень енергонезалежності можна вводячи в експлуатацію нові енергоблоки і додатково споруджуючи захист вимагає часу і чималих ресурсів.

Що можна робити вже сьогодні і що може робити молодь? В першу чергу, споживати свідомо, встановити розумні лічильники і робити енергозатратні справи не в години пік, а тоді, коли електроенергія дешевша. Для цього можна використовувати елементи розумного дому, які є досить зручними й не потребують особливих знань.

В Україні досить багато будівель, котрі мають тепловтрати і споживають енергії більше, ніж потребують.

Коштів на те, щоб усі їх утеплити може не вистачити, а от пояснити мешканцям як зберегти тепло — це точно можна зробити, щоб люди могли утеплити будівлі, готуючись до зими.

Досвід минулої зими свідчить про те, що споживачі ставали більш відповідальними під час перебоїв у енергопостачанні й намагались споживати менше, тим самим забезпечуючи можливість енергопостачання більшій кількості споживачів.

А доступ до енергоресурсів в наших умовах — це в першу чергу питання виживання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?