З 1 листопада Україна має намір розпочати імпорт електричної енергії з Республіки Білорусь. Про це розповіли інсайдери в Міністерстві енергетики.
Джерело: "ЕП"
Україна хоче вирішити енергетичну кризу за допомогою Білорусі
Варто звернути увагу на те, що переріз ліній електропередач, які з'єднують Україну і Білорусь, становить 900 МВт. Згідно з останніми даними, задіяти з них мають намір мінімум половину.
"Ці поставки покликані допомогти Україні вийти з енергетичної кризи, в якій країна опиниться в кінці жовтня – на початку листопада, коли очікується внутрішнє зростання попиту на електроенергію. Задовольнити його за рахунок внутрішніх виробників енергії країна не здатна через провалену програму з накопичення вугілля", - йдеться в повідомленні.
Окрім того, наголошується, що в разі політичної відмови офіційного Мінську продавати електроенергію, українська влада, цілком можливо, буде вимушена почати штучне обмеження внутрішнього споживання.
За словами анонімних джерел, першими під категорію обмежень потраплять промислові споживачі - останнім запропонують добровільне скорочення обсягів споживання на 10-20%.
"Якщо добровільного скорочення не відбудеться, промисловість буде обмежена примусово", – каже інсайдер.
Що важливо розуміти, офіційні представники відомства поки заперечують інформацію про можливий імпорт з Білорусі.
"Для планового проходження опалювального сезону в Міненерго питання комерційного імпорту з Росії та Білорусі не розглядається. Міненерго зверталось до НКРЕКП з пропозицією заборони імпорту з Росії та Білорусі. Щодо стану накопичення вугілля, то збільшений майже у 2 рази в серпні графік накопичення передбачає можливість сталого проходження ОЗП у самих критичних умовах. Фінансову можливість генерації для закупівлі вугілля стабілізовано. Що було зроблено, зокрема, для збільшення імпорту вугілля.", - заявили в міністерстві.
Читайте також:
Шмигаль розповів про зміну цін на газ після запуску "Північного потоку-2".
Акції Газпрому рекордно подорожчали на тлі зростання цін на газ в Європі.
Криза цін на газ провокує банкрутство компаній у Великій Британії: подробиці читайте в нашому матеріалі.