За словами премьєр-міністра України Дениса Шмигаля, у цьому опалювальному сезоні підвищення тарифів не планується.
Джерело: пресслужба Кабміну
Опалювальний сезон 2021-2022 в Україні
Очільник уряду підкреслив, що мери міст забов'язались не змінювати тарифи на тепло та гарячу воду у цьому опалювальному сезоні.
Мери міст взяли на себе зобов'язання, що тарифи на тепло і гарячу воду для людей в цьому опалювальному сезоні залишаться стабільними й рости не будуть. Ми бачимо, що ці зобов'язання виконуються, - відзначив Шмигаль.
Голова уряду зауважив, що Кабмін закріпить умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на тепло.
Очікується, що у місцеві бюджеті буде перераховано близько 20 млрд гривень на покриття різниці в тарифах і погашення заборгованності перед НАК "Нафтогаз".
Шмигаль также відзначив, що до кінця опалювального сезону ціни на газ для споживачів також не зміняться.
Ми бачимо, що ціни на газ в Європі знову досягають майже 1,5 тисячі доларів. Однак механізм, напрацьований урядом у вигляді фіксованої річної ціни на газ, дозволяє захистити споживачів від зростання тарифів, - відзначив Шмигаль.
Скільки коштує газ в Україні
Ціна на газ в Україні сильно залежить від цін на європейських ринках, оскільки у Європі закупається близько 30% всього українського газу.
Для побутових споживачів у нашій країні з 1 травня по 30 Квітня 2022 року діє Літня пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 гривень за кубометр.
Але ринкові ціни на газ досягають 40 грн за куб. м.
5 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже 2 тис.дол. за тисячу кубів, що стало абсолютним рекордом.
Держподатслужба оприлюднила середню митну вартість імпортного природного газу станом на жовтень місяць. Ціна склала 19 261,6 грн або 730,7 доларів за 1 тис.кубометрів.
Читайте також:
Як зміняться тарифи на комунальні послуги – прогноз Мінекономіки
Нова військова допомога від США уже прибула в Україну
У Німеччині просять нову владу негайно надати зброю Україні