Іноземні науковці вирішили дізнатися, скільки калорій організм людини спалює в різний час доби. За словами дослідників, в стані спокою ввечері люди витрачають на 10% більше енергії, ніж рано вранці. Експерти звертають увагу на те, що їхні висновки вкотре підтверджують важливу роль добового ритму, коли йдеться про вплив на обмін речовин. Також нові дані допомагають пояснити, чому порушення ритму сну і харчування ведуть до набору ваги. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на видання Cell Current Biology.
Зазначається, що науковці спостерігали за 7 учасниками дослідження в лабораторних умовах, не повідомляючи їм котра година. У приміщенні були відсутні годинники, не було вікон, телефонів та інтернету.
"Люди повинні були йти в ліжко і прокидатися в певний час. Кожен день цей час зміщувалося на чотири години пізніше, що було еквівалентом подорожі на захід через чотири часові пояси кожен протягом трьох тижнів", - розповідають вчені.
За словами дослідників, найменша витрата енергії в спокої була під час біологічної ночі, а найбільша – через 12 годин, ввечері. Окрім того, наголошується,що дихальний коефіцієнт, що показує ступінь засвоєння макронутрієнтів, був мінімальним біологічним ввечері та найбільшим біологічним вранці.
"Важливо не тільки що ми їмо, але і коли ми їмо і відпочиваємо. Все це впливає на те, скільки енергії ми спалюємо і скільки жиру зберігається в організмі. Регулярність харчування і сну дуже важливі для загального здоров'я", - розповідають вчені.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що не обов’язково відмовлятися від улюблених солодощів під час схуднення — деякі продукти, за твердженням іспанських дієтологів, не тільки жодним чином не шкодять фігурі, але і є вкрай корисними та важливими для організму в період позбавлення від зайвих кілограмів.