Перші дві вакцини почнуть тестувати на тваринах. Відповідний дозвіл вже дала Всесвітня організація охорони здоров'я. Наскільки вони безпечні стане відомо в червні. У разі успіху вакцини можуть бути передані в клінічні випробування, які можуть бути проведені в лабораторіях в інших місцях. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ВВС.
Розробили вакцини від коронавіруса вчені Оксфордського університету і компанії Inovio Pharmaceutical з США, але оцінкою їх ефективності та безпеки для людини зайнялося Національне наукове агентство Австралії (CSIRO). Випробування одного з зразків в США вже провели на людях.
Експерти попереджають, що для відповідності нормативним випробуванням і стандартам потрібно ще як мінімум 18-місячний термін, щоб лікарський засіб можна буде вивести на ринок.
У CSIRO відзначили, що як правило, перші комплексні доклінічні випробування вакцин з використанням моделі на тварин раніше було можливо провести тільки через 1-2 роки після початку розробки. Сьогодні ж термін вдалося скоротити до декількох місяців - і безпрецедентний рівень, підкреслюють вчені.
У науковому агентстві уточнили, що на даний момент тестуються два варіанти вакцини від коронавіруса, обраних глобальним консорціумом, який курирує більшу частину цього дослідження, Коаліцією за інновації в галузі забезпечення готовності до епідеміям. Одним з варіантів, розробленим Оксфордським університетом, є векторна вакцина. Вона використовує "дефектний" вірус, щоб ввести білки коронавіруса в імунну систему і викликати відповідь. Вакцина від Inovio призначена для кодування певних білків коронавіруса в імунній системі. Вона спонукає клітини організму генерувати ці білки, перш ніж імунна система реагує на них.
"Дуже важливо прийняти багатосторонній підхід до цього. Це дає нам кращі шанси на успіх", - підсумували експерти.
Нагадаємо, на сьогоднішній день в світі захворіли на коронавірус майже мільйон осіб. Лідирують по захворюваності США - там кількість хворих вже перевищує 200 тисяч. На другому місці Італія - понад 110 тисяч хворих, на третьому - Іспанія, де підтверджено вже 104 тисячі випадків захворювання коронавірусною інфекцією. В Україні на даний момент підтверджено вже майже 800 випадків захворювання.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені в усьому світі розробляють вже не менше 20 вакцин від коронавіруса. Їх перші клінічні випробування вже починаються.