Вбиті в ЦАР російські журналісти Олександр Расторгуєв, Орхан Джемаль і Кирило Радченко, які приїхали в Африку зняти фільм-розслідування про російських найманців, перед смертю несподівано змінили маршрут прямування. Не виключено, що їх підставив водій.
Нові подробиці загадкової загибелі трьох російських журналістів в ЦАР повідомляє агентство Reuters, передає ONLINE.UA.
У Центрі управління розслідуваннями повідомили, що російські журналісти повинні були прибути в столицю ЦАР 30 липня, але прилетіли в Бангі на два дні раніше. У них була запланована зустріч із співробітником миротворчої місії ООН на ім'я Мартін, але зустрітися з ним Радченко, Расторгуєву і Джемалю так і не вдалося. Відомо, що саме Мартін порадив групі російських журналістів водія на ім'я Б'єнвеню Ндувокама - він був французом і погано говорив по-англійськи, а журналісти не знали французьку мову, тому погано розуміли водія.
За даними джерела, спочатку російські журналісти хотіли відвідати головну базу російських "інструкторів" в Беренго, але їх туди не пустили. Тоді журналісти вирушили в інші райони республіки, де розміщені російські найманці. Вони відвідали місто Сібю, а потім планували відправитися в Бамбарі, розташованому недалеко від золотих копалень Ндассіма, де ведуть розкопки російські компанії - гірничодобувна Lobaye Invest і охоронна Sewa Security Service, які раніше французькі ЗМІ пов'язували з Євгеном Пригожиним, що має відношення як до Кремля, так і до ПВК "Вагнер".
Як з'ясувалося, з Сібю російські журналісти з невідомої причини не вирушили на схід, в сторону Бамбарі і золотих копалень, а поїхали на північ, у бік Декоа. Ця дорога вважається небезпечною - там часто зустрічаються грабіжники, хоча вони зазвичай нікого не вбивають. Саме на цій дорозі і були при дивних обставинах вбиті російські журналісти.
Вижив під час нападу тільки водій. Він розповів, що на шляху їх зупинили десять озброєних людей, які відкрили вогонь. Йому самому вдалося сховатися і вижити, а російські журналісти загинули відразу ж на місці. При цьому деякі західні ЗМІ стверджують, що журналістів спочатку викрали, потім допитали, а потім вбили. У МЗС РФ вважають, що російські журналісти загинули в результаті нападу невідомих із метою пограбування, але в ЦУР не виключають, що Радченко, Расторгуєв і Джемаль поплатилися життям за свою діяльність.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що СБУ оприлюднила нові записи переговорів екс-ватажка "ЛНР" Плотницького з ватажком "вагнеровців".