Іноземним вченим нарешті вдалося розкрити таємницю Серця Плутона - геологічних структур на поверхні планети у формі серця. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Phys.org.
Вчені звертають увагу на те, що специфічний малюнок розташовується в так званій Області Томбо. Вона є областю на поверхні планети у формі серця і заповнена кристалічним азотом та контролює вітри, що впливає на рельєф планети.
"Удень шар азотного льоду випаровується і змішується з окисом вуглецю і метаном, що складають атмосферу Плутона. Вночі газ знову перетворюється на рідину, а потім конденсується назад в лід. Такий цикл змушує газову оболонку планети рухатися в напрямку, протилежному обертанню навколо осі - на захід", - сказано в повідомленні.
За словами астрономів, вітри, які утворюються під час даного процесу, переносять частинки льоду і формують темні смуги і рівнини.
Вчені запевняють, що подібної атмосфери більше немає в межах Сонячної системи, крім, можливо, супутника Нептуна - Тритона.
Варто зазначити, що область Томбо вперше було виявлено в первиннім зображенні Плутона, яке надіслав зонд New Horizons, відновившись після тимчасового припинення роботи через аномалію. НАСА спочатку назвало його «серцем» у зв'язку з його формою. 15 липня 2015 року команда New Horizons регіон тимчасово назвала «Томбо», а вже за два роки 7 вересня назву офіційно затвердив МАС разом із іншими 13-ма поверхневими об'єктами.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, астрономи знайшли у далекій галактиці чорну діру, яка побила рекорд за масою серед "сестер".