Вчені Ліджун Сонг (Lijun Song) та Філіп Петтіс (Phillip Pettis) стверджують, що соціальний статус і характер спільних відносин можуть прямим чином вплинути на тривалість життя людини та на стан її здоров'я, передає ONLINE.UA з посиланням на журнал Science Direct.
Вони проаналізували дані об'ємних соціальних обстежень, щоб з'ясувати, чи є статус знайомих причиною тривалого захворювання. Експеримент показав, що статус людини може вплинути на здоров'я різними способами.
"Люди з вищим соціальним статусом більш здорові в цілому, вони знають про стан свого здоров’я, мають більше часу і грошей, щоб підтримувати своє здоров’я. Такі люди рідше відчувають стрес і мають доступ до медицини. Відповідно, такі привілеї розповсюджуються на їх соціальне оточення – теорія соціального капіталу.Та вчені виявили негативний наслідок соціального статусу. У 2 з 3 груп людей – в Америці і Китаї – зв'язок з людьми більш високого становища фактично спричиняв часті проблеми зі здоров’ям", - сказано в повідомленні.
Варто зазначити, що вчені використали теорію соціальних витрат, щоб все це пояснити
Основні характеристики теорії соціальних витрат:
неспокій і відчуття невдачі;
порівняння себе з більш успішними знайомими не в свою користь, що веде до шкідливих звичок;
додаткові зусилля – час, гроші і енергія, – які потрібні для встановлення і підтримки таких цінних відносин високого статусу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що природна речовина фізетін, що міститься в багатьох овочах і фруктах, позитивно впливає на тривалість життя людини, а також блокує процеси старіння. Такий висновок зробили американські вчені.