Вчені остаточно переконалися, на яких поверхнях найдовше живе коронавірус
Категорія
Технології
Дата публікації

Вчені остаточно переконалися, на яких поверхнях найдовше живе коронавірус

Вчені остаточно переконалися, на яких поверхнях найдовше живе коронавірус
Джерело:  online.ua

Як не заразитися коронавірусом - в останні дні це питання знову стало одним з актуальних на тлі того, як друга хвиля пандемії COVID-19 охоплює весь світ. Наразі влада терміново попереджає про важливість дотримання елементарних протиепідемічних правил, які полягають в масковому режимі і соціальній дистанції, інакше почнеться медичний колапс, європейські вчені намагаються виявити всі фактори небезпечного вірусу, знання про які можуть врятувати життя багатьом людям. Протягом всього часу пандемії вони не припиняли досліджень і нарешті з'ясували, на яких поверхнях найдовше живе коронавірус. Як виявилося, це скло і грошові банкноти, на яких SARS-CoV-2 залишається життєздатним майже місяць. До такого висновку прийшли австралійські експерти, які звернулися до людей з переконливим нагадуванням про те, наскільки важливо стежити за тим, до чого ми торкаємося. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на звіт австралійського Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO), яке провело відповідне дослідження.

Щоб дізнатися, як довго коронавірус може зберігатися на різних поверхнях і оцінити ризики його передачі, дослідники взяли штам SARS-CoV-2 і помістили його в розчин, що імітує людську слиз в концентрації 4,97 × 10⁷/ мл, що, за їхніми оцінками, приблизно дорівнює обсягу вірусу, присутнього в слизу пацієнта з COVID-19 з високим вірусним навантаженням. Цю "вірусну" слиз розмістили на об'єктах з нержавіючої сталі, скла, вінілу, бавовни, полімеру, паперу і висушували при трьох різних температурах - 20°C, 30°C і 40°C, але без впливу світла.

Протягом усього експерименту вчені досліджували зразки і як з'ясувалося, вірус залишався на них і піддавався виявленню через 28 днів майже на всіх поверхнях при 20°C, крім бавовни.

"При 20°C, що приблизно відповідає кімнатній температурі, ми виявили, що вірус був надзвичайно стійким, виживаючи протягом 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло на екранах мобільних телефонів і грошові банкноти. Аналогічні експерименти з грипом А показали, що він виживає на поверхні протягом 17 днів, що підкреслює, наскільки стійким є SARS-CoV-2 ", - прокоментували експерти свої результати дослідження.

Однак при більш високих температурах коронавірус вмирає швидше - при температурі від 30°C до 40°C на банкнотах і склі він зберігається від 3 до 21 дня.

Важливо додати, що колишній глава Центру вивчення застуди Кардіфського університету Рон Екклз поставив під сумніви результати даного дослідження через те, що воно викликає непотрібну паніку у людей. Він зазначив, що вірус потрапляє на поверхні за допомогою слизу, коли людина чхає, кашляє або доторкається до них брудними руками, але в цьому дослідженні людську слиз не використали як засіб поширення вірусу. При тому всі зразки зберігали в темряві задля обмеження впливу на них ультрафіолетового світла - це означає, що ці результати можуть не відповідати дійсності в реальних ситуаціях з іншими умовами. Але австралійські вчені відповіли, що головний посил їх наукової роботи був в тому, що носіння маски, уникнення великих скупчень людей, регулярне миття рук і чищення поверхонь як і раніше є кращими способами захистити себе від коронавіруса.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що лікарі з Іспанії прийшли до висновку, що низький рівень цинку при госпіталізації пацієнта асоціюється з поганими наслідками при COVID-19. Тому вони запропонували використовувати нові біомаркери, щоб на ранній стадії захворювання зрозуміти, як буде протікати хвороба, а це в свою чергу допоможе підбирати правильне лікування для кожного пацієнта.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?