Астрономи зафіксували швидкі радіосплески з комосу, походження яких невідоме. Вони можуть надходити від чорних дір, нейтронних зірок чи навіть інопланетян.
Джерело: Daily Mail
Що відомо про швидкі радіовипромінювання
Довжина цих яскравих спалахів світла, що реєструються в радіодіапазоні електромагнітного спектру, варіюються від часток мілісекунди до кількох секунд.
Дослідники оголосили, що вони виявили п’ять нових радіосплесків завдяки модернізації телескопу Westerbork Synthesis Radio у Нідерландах.
Під час подорожі до Землі через космос три з цих радіосплесків пронизали нашу сусідню галактику Трикутник. Це спіральна галактика, розташована приблизно за 2,73 мільйона світлових років від нас.
Ці сплески виявили ще у 2019 році, але лише зараз їх детально описали у новій статті міжнародної групи вчених під керівництвом Йорі ван Левена з Університету Амстердама.
Швидкі радіовипромінювання (FRB) повинні працювати за допомогою унікальних енергетичних механізмів випромінювання . Ми виявили п’ять нових FRB, значне доповнення до приблизно 100 опублікованих на той час, — стверджує команда у своїй роботі.
Звідки походять швидкі радіовипромінювання
FRB – це радіохвилі, тому їх не видно людському оку, але вони не є рідкістю.
Вони надходять з усіх боків і роками бентежать дослідників, оскільки причина їхнього виникнення мало зрозуміла.
Цілком можливо, що вони випромінюються нейтронними зірками – зруйнованими ядрами деяких масивних зірок, які вміщують приблизно масу нашого Сонця в простір розміром з місто.
Але вчені також припустили, що це можуть бути штучні сигнали, створені розумними істотами.
У 2017 році команда з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики заявила, що вони можуть надходити від передавачів далеких прибульців, які живлять міжзоряні зонди.
Але вивчати FRB складно, тому що ніхто не знає, де в небі відбудеться наступний спалах.
Більше того, кожен з них зазвичай триває лише мілісекунду (хоча минулого року експерти оголосили про відкриття такої, яка триває три секунди, що в 1000 разів довше за середній показник).
Перший FRB був помічений, або, точніше, «почутий» радіотелескопами ще в 2001 році, але був відкритий лише в 2007 році, коли вчені аналізували архівні дані.
Сигнал був настільки коротким і випадковим, що астрономам знадобилися роки, щоб погодитися, що це не був збій в одному з інструментів телескопа.
Читайте також:
Телескоп Hubble виявив таємничий космічний об’єкт. Вчені не можуть його класифікувати — фото
Як 30 мільярдів Сонць. Астрономи знайшли найбільшу чорну діру у Всесвіті
На Сонці з’явилася величезна діра. Що виявили вчені