Шведські науковці з Університету Умео з’ясували, чому у людей з віком прогресує процес погіршення пам’яті. Як виявилось, причиною цього є пошкодження судин і нестача кровопостачання мозку. У результаті це призводить до порушення когнітивних функцій організму. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані дослідження.
З початком старіння людського тіла, великі артерії такі, як аорта, тверднуть і втрачають природну еластичність, яка необхідна для швидкого реагування на різке підвищення артеріального тиску. Через це кров при пульсації передається на дрібні кровоносні судини – у тому числі ті, які знаходяться в мозку.
Далі мозкові капіляри зазнають стрес, який може спричинити пошкодження клітин всередині і навколо судинних стінок. Ці пошкодження призводять до того, що мозок перестає отримувати достатню кількість кисню, тому його функціонування погіршується.
Вчені виявили, що найбільш страждає від вікових змін гіпокамп – частина мозку, яка відповідає за формування емоцій та консолідацію пам’яті, тобто переходу короткочасної пам’яті в довготривалу. Зменшення об’єму гіпокампу – одна з перших діагностичних ознак хвороби Альцгеймера.
Нагадаємо, кілька тижнів тому вчені з'ясували, за якими ознаками можна виявити наближення старості.