Вчені пояснили важливий симптом коронавірірусу: який орган уражає інфекція
Категорія
Технології
Дата публікації

Вчені пояснили важливий симптом коронавірірусу: який орган уражає інфекція

Вчені пояснили важливий симптом коронавірірусу: який орган уражає інфекція
Джерело:  online.ua

Колектив нідерландських вчених з'ясував, що коронавірус COVID-19 проникає до кишківника та уражає його клітини, поширюючись трактом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Science Daily.

Експерти вважають, що саме це пояснює нудоту й діарею у багатьох пацієнтів. Близько третини людей, у яких підтвердили вірус, скаржилися на це — окрім задишки, кашлю чи інших проблем з диханням.

Для підтвердження своєї теорії науковці використали органоїди — мініатюрні аналоги кишківника, які вирощують з клітин людини. У підготовлену місткість додали частки нового коронавірусу, ті швидко пристосувалися та проникли у клітини. Пізніше вони почали там помножуватися та навіть викидатися поза межі "органу".

Згідно з аналізом РНК, у клітинах органоїдів активувалися інтерферон-стимулюючі гени. Вони допомагають боротися з інфекцією.

Спеціалісти зазначили, що для ураження клітин кишківника COVID-19 користується тими самими ж рецепторами ACE2, які йому необхідні для закріплення в органах дихання. Водночас немає підтвердження тому, що ризик зараження зменшується у разі невеликої концентрації цього рецептора на поверхні клітин.

Нагадаємо, у світі підтвердили вже близько 3,66 мільйона випадків нового коронавірусу. Понад 257 тисяч інфікованих з різних країн померли.

Вакцини чи ліків проти COVID-19 ще не розробили. Для цього науковцям потрібні місяці й клінічні дослідження.

Як повідомляв ONLINE.UA, коронавірус, над особливостями і властивостями якого ламають голову вчені з усього світу, виявився ще більш небезпечним для людини. При проникненні в організм, він не тільки вражає дихальну систему, а й відразу ж вбиває імунітет, а саме руйнує Т-лімфоцити, які відіграють ключову роль в імунній відповіді. До такого висновку прийшли дослідники з Третього військово-медичного університету в Китаї.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?