Колектив нідерландських вчених з'ясував, що коронавірус COVID-19 проникає до кишківника та уражає його клітини, поширюючись трактом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Science Daily.
Експерти вважають, що саме це пояснює нудоту й діарею у багатьох пацієнтів. Близько третини людей, у яких підтвердили вірус, скаржилися на це — окрім задишки, кашлю чи інших проблем з диханням.
Для підтвердження своєї теорії науковці використали органоїди — мініатюрні аналоги кишківника, які вирощують з клітин людини. У підготовлену місткість додали частки нового коронавірусу, ті швидко пристосувалися та проникли у клітини. Пізніше вони почали там помножуватися та навіть викидатися поза межі "органу".
Згідно з аналізом РНК, у клітинах органоїдів активувалися інтерферон-стимулюючі гени. Вони допомагають боротися з інфекцією.
Спеціалісти зазначили, що для ураження клітин кишківника COVID-19 користується тими самими ж рецепторами ACE2, які йому необхідні для закріплення в органах дихання. Водночас немає підтвердження тому, що ризик зараження зменшується у разі невеликої концентрації цього рецептора на поверхні клітин.
Нагадаємо, у світі підтвердили вже близько 3,66 мільйона випадків нового коронавірусу. Понад 257 тисяч інфікованих з різних країн померли.
Вакцини чи ліків проти COVID-19 ще не розробили. Для цього науковцям потрібні місяці й клінічні дослідження.
Як повідомляв ONLINE.UA, коронавірус, над особливостями і властивостями якого ламають голову вчені з усього світу, виявився ще більш небезпечним для людини. При проникненні в організм, він не тільки вражає дихальну систему, а й відразу ж вбиває імунітет, а саме руйнує Т-лімфоцити, які відіграють ключову роль в імунній відповіді. До такого висновку прийшли дослідники з Третього військово-медичного університету в Китаї.