Американським вченим вдалося виявити механізм сну, який знижує ризик передчасної смерті. Дослідники з Гарвардської медичної школи повідомляють, що це відбувається завдяки виробленню протизапальних молекул, передає ONLINE.UA з посиланням на EurekAlert!.
Зазначається, що рівень цих молекул знижується через недостатній час для відпочинку.
"В експерименті вчені використали генетично модифікованих мишей, які схильні до розвитку атеросклерозу. Половина гризунів достатньо спала, а інша половина гризунів мала порушений режим сну. У останньої групи виникло прогресивне ураження артерій. У них також підвищилася кількість бляшок в судинах на одну третину у порівнянні з іншою групою мишей", - сказанно в повідомленні.
Також вказано, що ті гризуни, які постраждали від порушення сну, мали вдвічі менше клітин, які безпосередньо беруть участь у розвитку запальних процесів.
"До того ж, в організмі мишей з порушенням сну, вироблялося менше гормону орексин. Останній бере участь в регуляції сну і пробудження. У тих мишей, яким вводили додаткові кількості орексина, ураження кровоносних судин зменшилася", - зазначають вчені.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що природна речовина фізетін, що міститься в багатьох овочах і фруктах, позитивно впливає на тривалість життя людини, а також блокує процеси старіння. Такий висновок зробили американські вчені.