Вчені розробили гідрогель для боротьби з раком мозку
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені розробили гідрогель для боротьби з раком мозку

Вчені розробили гідрогель для боротьби з раком мозку
Джерело:  online.ua

Гліобластома є однією з найпоширеніших та агресивніших форм раку головного мозку. До того ж вона надзвичайно важко піддається лікуванню. На щастя, дослідники вважають, що їм, можливо, вдалося знайти спосіб боротьби з цим типом раку.

Джерело: Science Alert

Вчені розробили гідрогель для боротьби з раком мозку

У новому дослідженні вчені з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі розробили новий гідрогель, який довів свою надзвичайну ефективність у знищенні ракових клітин, а також запобіганню їх повторній появі. Ба більше, клінічне дослідження демонструє стовідсоткове виживання. Але, на жаль, цей метод лікування поки що був випробуваний лише на мишах.

За словами співавтора дослідження, професора нейрохірургії з Університету Джона Хопкінса Бетті Тайлер, хороша новина полягає в тому, що новий гідрогель довів свою надзвичайну ефективність — раніше дослідникам ще не вдавалося досягти 100-відсоткового виживання "у мишачих моделях цього захворювання".

Що було в основі дослідження

Дослідники взяли за основу гель, що використовується для виготовлення нанофіламентів для введення в мозок, а потім помістили до його центру хімієтерапевтичний препарат паклітаксел, який вже схвалений для лікування інших видів раку, зокрема раку молочної залози та легень.

Далі гель використали, щоб покрити ракову порожнину та тонкі борозни, що залишилися після видалення пухлини. Гідрогель вивільняє антитіло під назвою aCD47 протягом декількох тижнів і, схоже, дуже ефективно досягає тих частин пухлини, до яких інші ліки не можуть дістатися.

Дослідники також зазначають, що, попри всю ефективність гідрогелю, він не виключає операції з видалення вихідної пухлини. Експерименти показали, що коли гідрогель наносили без попереднього висічення, виживання падало до 50%. Вчені припускають, що висічення дає гідрогелю більше часу для активації імунної системи реципієнта для боротьби з раковими клітинами.

  Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?