Американські фахівці оголосили про успіх в розробці синтетичних наноантитіл проти коронавірусу COVID-19. Їх можна використовувати у спреях чи інгаляторах для запобігання зараженню. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на порталі попереднього видання bioRxiv.
Експерти Університету Каліфорнії назвали свій проєкт AeroNabs. Йому необхідно пройти тестування на людях перед масовим виробництвом.
Згідно з результатами перших досліджень, які пройшли із залученням живого вірусу COVID-19, синтетичні молекули стають щитом між інфекцією та організмом людини. Вони не дозволяють коронавірусу втрутитися до клітин через S-білок, а саме так той уражає людей.
Користувач спрею чи інгалятору може одним прийманням через ніс забезпечити свою безпеку приблизно на день. Автори розробки наголосили, це може стати простим у використанні й недорогим засобом у боротьбі проти інфекції.
За словами професора Петера Вальтера, біохіміка з Університету Каліфорнії, частинки спрею потрапляють прямо до легенів.
"Якщо його вдихнути, тоді він надійде до легенів. Там він зможе атакувати вірус — до того, як вірус потрапить до клітин тіла", - цитує його агентство ARD.
Нагадаємо, людство станом на серпень ще не розробило повноцінну вакцину проти COVID-19, яка б масово поширювалася планетою. Також немає ще специфічних засобів лікування нової інфекції, яка спричинила пандемію.
Станом на 18 серпня у світі встановили близько 22 мільйонів діагнозів коронавірусу. Понад 774 тисячі людей померли.
Як повідомляв ONLINE.UA, карантинні обмеження, за допомогою яких людство бореться проти глобальної епідемії COVID-19, можуть стати причиною нових бід. Вчені звернули увагу на ризик поширення ожиріння серед людей. Деталі — за посиланням.