Під Азовським морем немає величезних запасів прісної води, яка могла б вирішити проблеми з водопостачанням в окупованому Криму. Про це заявили російські й українські вчені, які викрили чергову брехню президента РФ Володимира Путіна, який обіцяв кримчанам забезпечити їх водою за рахунок Азовського моря. Вчені з Інституту геологічних наук НАН України та МДІ інституту Російської академії наук запевняють, що ймовірність того, що під Азовським морем можуть бути якісь підземні води дорівнює нулю. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Крим. Реалії.
"Імовірність того, що там будуть якісь підземні води в кількості, якої буде достатньо для водопостачання, різко прагне до нуля. Так, щоб сказати, що існує величезне джерело прісної води, яку ми могли б зараз використовувати, не замислюючись про якісь та наслідки, ми, на жаль, цього сказати не можемо. Таких даних у нас немає ", - прокоментували вчені обіцянку Путіна забезпечити Крим водою за рахунок Азовського моря.
У свою чергу, доктор геологічних наук Микола Огняник, який досліджував підземні води Криму за радянських часів, розповів, що в Азовському морі, в 5 км від берега, геологи дійсно знаходили два джерела прісної води - але ці запаси були незначні, і їх вистачило б лише на кілька людин.
Важливо відзначити, що поки Путін "вирішує" питання з водопостачанням окупованого Криму, кримчани живуть практично без води. Окупанти подають воду населенню лише по кілька годин на добу. Крім того, жителі Криму скаржаться, що вода йде брудна і з неприємним запахом. Керівництво "Вода Криму" звинувачує в цьому "недобросовісних підрядників", які не можуть усунути поломку в мережах. Окупанти визнають, що вода пішла в трубопроводі в зворотному напрямку і понесла весь бруд, що накопичувався десятки років, в крани споживачів.
Як відомо, в окупованому Криму обміліли Аянське, Партизанський та Сімферопольське водосховища, в Сімферополі та його передмістях питна вода подається по годинах вранці і ввечері. Обмеження введені і в інших містах півострова.
За прогнозом експерта Національної академії аграрних наук Михайла Яцюка, в 2021 році водосховища окупованого Криму не отримають додаткової підпитки за рахунок опадів, як на це сподіваються окупанти. Окупанти припускають, що завдяки опадам і притоку дощової води в водоспади Криму, можливе збільшення обсягів прісної води у водосховищах, що забезпечують кримчан. Але експерт попереджає, що ситуація зі зневодненням півострова, яка спостерігалася протягом минулого року, буде позначатися на забезпеченні водою і в наступні роки. За його словами, навіть у випадку, якщо зима і весна 2021 року буде багатою на опади, наповнити водосховища в окупованому Криму це не допоможе.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін знайшов спосіб вирішити проблеми з водою в Криму за допомогою військових.