Науковці використали радарні супутники з високою роздільною здатністю і виявили 19 000 вулканів, про які раніше не було відомо. Усі вони ховаються під водою.
Джерело: Live Science
Вчені виявили 19 тисяч підводних вулканів, які розкидані по планеті
Науковці використали радарні супутники з високою роздільною здатністю, які також називають сонарами, й обстежили морське дно у різних частинах планети.
Отримавши дані з кількох супутників, науковці зрозуміли, що можуть виявляти підводні пагорби заввишки до 1 100 метрів.
У результаті, науковці виявили 19 000 підводних вулканів по всій планеті, про які раніше не знали.
Зазначається, що за допомогою цієї технології науковці зможуть оцінити висоту підводних вулканів з точністю, приблизно, до 370 метрів.
Нове дослідження показує, що вченим не обов'язково покладатися на сонарні дослідження, щоб вивчати те, що відбувається під океаном. Радарні супутники не лише вимірюють висоту океану, але й можуть бачити, що ховається в чорнильних глибинах, пропонуючи краще уявлення про топографію морського дна, – йдеться в повідомленні.
Фото: NOAA Office of Ocean Exploration and Research
Науковці оновили карту підводних гір на північному сході Атлантичного океану
До цього лише чверть морського дна Землі була нанесена на карту за допомогою цього методу. "Перепис" 2011 року виявив понад 24 000 підводних гір, утворених вулканічною діяльністю. Однак, згідно зі статтею в журналі Science, існує ще понад 27 000 об'єктів, які залишаються невивченими за допомогою сонара.
У майбутньому нові дані допоможуть краще вивчити океанічні течії, які виникають, коли вода з дна океану підіймається до поверхні – на думку вчених, на ці явища можуть впливати підводні гори та хребти.
Раніше за допомогою гідролокаторів було обстежено чверть морського дна Землі. Так, під час досліджень у 2011 році, науковці виявили понад 24 тисячі підводних гір, утворених вулканічною діяльністю.
Читайте також:
Науковці створили з LEGO машину для вирощування людської шкіри
Вчені вперше сфотографували струмінь плазми з чорної діри — фото
Будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію "війни" з астероїдами