Будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію "війни" з астероїдами
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію "війни" з астероїдами

Будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію "війни" з астероїдами
Джерело:  online.ua

Американська космічна агенція NASA розробила 10-річну стратегію, яку планують використати для захисту Землі від зіткнень з астероїдами та кометами. Що важливо розуміти, в цьому плані описані 6 ключових напрямків, зокрема: вдосконалення NEO Surveyor, камери для спостереження за навколоземними об'єктами, та розробка технологій для знищення навколоземних астероїдів.

Джерело: NASA

Як NASA планують захищати Землю від астероїдів

За словами представників космічної агенції, астероїди, що зближуються з Землею, є вкрай серйозною загрозою.

У зв'язку з цим NASA хоче сконцентрувати свої зусилля на виявленні та каталогізації потенційно небезпечних об'єктів.

Астрономи звертають увагу на те, що місія Surveyor Near Earth Object, космічний телескоп, була створена з метою виявлення навколоземних астероїдів, отримає фінансування в розмірі 90 мільйонів доларів уже у поточному році.

Місія DART стала важливою віхою в планетарній обороні, продемонструвавши стратегію кінетичного удару для відхилення астероїда з його початкової орбіти. У вересні 2022 року космічний апарат успішно влучив у 160-метровий астероїд Dimorph на відстані близько 11 мільйонів кілометрів від Землі, продемонструвавши ефективність методу.

Як стверджує керівництво NASA, ключова ціль їхнього плану полягає у виявленні астероїдів, траєкторія яких потенційно може перетнутись із траєкторією Землі, та ранньому попередженні про них, що дасть можливість вчасно змінити їхню траєкторію польоту.

Створений план має захистити людство у 10-річній перспективі.

NASA ухвалило рішення про співпрацю з українським Держкосмосом

25 квітня офіційно стало відомо, що Державне космічне агентство України та NASA підписали історичну угоду про співпрацю. Вона стала своєрідним початком нової ери в освоєнні космосу. 
Що важливо розуміти, підписання цієї угоди є чітким свідченням міцних зв’язків між Україною та Сполученими Штатами та їхнього спільного прагнення розширювати межі космічних досліджень.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?