Науковці нарешті виявили нові маркери усередині вірусу грипу. Вони вперше показали, що "допоміжні" Т-клітини (білі кров'яні клітини), які можуть пригнічувати вірусну функцію, були активовані, коли вступали з ними в контакт. Це вдалося зробити вченим з Університету Кардіфа. За словами науковців, ці внутрішні маркери рідко змінюються у різних штамів, що означає, що вони можуть забезпечити потенційну нову мету для вакцини, яка може захистити від усіх форм грипу. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на видання MedicalXpress.
"На відміну від зовнішніх білків грипу, які є основними мішенями для сучасних вакцин, ці внутрішні білки однакові у різних штамів грипу. Це означає, що вакцини або методи лікування, націлені на ці внутрішні білки, потенційно можуть бути універсальними для поширених типів вірусу. Науковці плекають надію, що в майбутньому це може полегшити необхідність створення сезонних вакцин на основі прогнозування того, які штами грипу можуть з'явитися в конкретному році", - йдеться в повідомленні видання.
Варто зазначити, що раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно заявляли, що до 650 тис випадків смерті від респіраторних захворювань у всьому світі щорічно пов'язані з сезонним грипом.
Нещодавно також стало відомо, що нинішня пандемія коронавіруса може стати не останньою. У КНР відкрили новий штам свинячого грипу, схожого з вірусом H1N1, що викликав пандемію в 2009 році — його назвали G4. До теперішнього часу цей штам не уявляв загрози, але моніторинг нових типів свинячого грипу показав, що у людей немає імунітету до нього, а він має високу адаптивність до зараження людей. Про це йдеться в новому дослідженні, результати якого днями опублікували вчені з декількох китайських аграрних університетів та китайського Центру з контролю і профілактики захворювань.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Ізраїльському інституті біодосліджень офіційно заявили, що провели успішні доклінічні випробування вакцини від коронавірусної інфекції.