Нещодавні дослідження показали, що перша відома згадка про романтично-сексуальні поцілунки були задокументовані в стародавній Месопотамії та Єгипті принаймні з 2500 року до нашої ери.
Джерело: Science
Коли люди почали цілуватися
Раніше вважалося, що перша відома згадка про поцілунки людини походить з рукопису бронзового віку з Південної Азії (Індія), який орієнтовно датований 1500 роком до нашої ери.
Проте нове дослідження показує, що найстаріший поцілунок задокументований 2500 року до нашої ери в стародавній Месопотамії та Єгипті.
У найдавніших текстах шумерською мовою поцілунки описувалися у зв’язку з еротичними актами, можливо, як посткоїтальна діяльність, а місцем розташування були губи.
В аккадській мові посилання на поцілунки можна розділити на дві окремі групи: перша означає дружню та сімейну прихильність, описує прояв підкорення чи поваги через акт поцілунку ніг або землі, а друга є еротичною дією.
Вчені пишуть, що у в стародавні часи поцілунки вважалися звичайною частиною романтичної близькості.
У текстах йдеться про те, що цілувалися подружні пари, хоча поцілунок вважався частиною сексуального бажання неодруженої людини, коли вона закохана.
Поцілунки також засвідчені в інших видів тварин, наприклад, поцілунки з рота в рот з романтично-сексуальною метою у бонобо і платонічні поцілунки для управління соціальними стосунками у шимпанзе.
Поцілунки могли стати причиною поширення хвороб у давнину
Акт поцілунку міг відігравати другорядну та ненавмисну роль протягом історії, потенційно спричиняючи захворювання.
Останні досягнення в технології виділення стародавньої ДНК дозволили виявити широкий спектр геномів патогенів, таких як вірус простого герпесу, вірус Епштейна-Барра і парвовірус людини B19 у стародавніх людських останках.
Ці патогени можуть інфікувати людей різними шляхами передачі, включаючи слину, що робить будь-який акт поцілунку потенційним засобом поширення інфекції
Підтвердження мікробних геномів, отриманих з людських останків, що датуються тисячами років тому, вказує на те, що організми, які потенційно передаються через поцілунок, існували в історичні та навіть доісторичні періоди.
Читайте також:
Дослідники розповіли про небезпеку звичайних поцілунків
Вчені пояснили, чому люди цілуються з закритими очима
У Великій Британії вперше народилася дитина з ДНК трьох людей