Вчені знайшли простий спосіб визначити підвищений ризик хвороби Альцгеймера
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені знайшли простий спосіб визначити підвищений ризик хвороби Альцгеймера

Вчені знайшли простий спосіб визначити підвищений ризик хвороби Альцгеймера
Джерело:  online.ua

Нещодавно іноземні вчені дійшли висновку, що чоловіки, у яких тиск вночі вищий, ніж вдень, схильні до ризику розвитку деменції, оскільки, як відомо, зміни артеріального тиску протягом доби шкідливі для здоров'я. За словами науковців, артеріальна гіпертонія – один з факторів ризику розвитку деменції. Деменцією називають різні хвороби, при яких знижуються когнітивні здібності. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на видання  Hypertension.

Експерти нагадують про те, що рівень артеріального тиску у здорової людини не постійний, він часто змінюється. У нормі його найнижчі показники фіксуються вночі, проте вчені звернули увагу на те, що у деяких людей добові зміни тиску "вивернуті": вночі тиск вищий, ніж вдень.

"Ніч – критичний період для здоров'я головного мозку. Наприклад, раніше в дослідженнях показали, що вночі з мозку виводяться продукти обміну речовин. Зміни тиску можуть впливати на процес такого очищення",– пояснюють вчені.

Саме після цього науковці озвучили думку, що неправильні добові патерни артеріального тиску можуть збільшувати ризик деменції. Щоб зрозуміти, чи це правда, вони вирішили проаналізувати інформацію про 1000 літніх чоловіків, жителів Швеції, за якими спостерігали протягом 24 років. На момент початку дослідження його учасникам було близько 70 років.

"Виявилося, що у чоловіків, у яких артеріальний тиск вночі вищий, ніж вдень, ризик розвитку деменції був в 1,64 раза вищий, ніж у людей з нормальним добовим тиском. Серед інших форм деменції, в учасників з "вивернутим" патерном тиску, була вища ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера", - йдеться в повідомленні.

За словами авторів дослідження, в їхньому експеременті брали участь тільки літні чоловіки. Аби зрозуміти, чи справедливі ці висновки для жінок, потрібно провести окрему наукову роботу. Ще одне важливе питання, на яке наукрвці намагаються знайти відповідь, – чи допоможе нічний прийом ліків проти тиску в запобіганні хворобам Альцгеймера.

Як повідомляв ONLINE.UA,  британські вчені розробили новий препарат, який не тільки як вакцина може запобігти зараженню коронавірусом, а й врятувати життя при інфікуванні Covid-19.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?