Нові масштабні дослідження науковців з Тель-Авівського університету неочікувано для всіх підтвердили той факт, що коронавірус можна легко знищити випроміненням ультрафіолетових світлодіодів. Окрім того, вченим навіть вдалося визначити найоптимальнішу довжину хвилі, яка знищує 99,9% вірусу. Науковці мають надію, що нові знання допоможуть ефективно та просто дезінфікувати громадські місця й транспорт, а з часом і приватні будинки. Революційну роботу вперше опублікували у Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology, передає ONLINE.UA.
За словами авторів дослідження, довжина хвилі 285 нм майже така ж ефективна у боротьбі з вірусом, як і довжина хвилі 265 нм та потребує менше ніж пів години для знищення понад 99,9% інфекції. Враховуючи той фактор, що лампи з довжиною хвилі 285 нм коштують набагато дешевше, це доволі вигідно з економічної точки зору.
"Ми знищили коронавірус використовуючи дешевші й доступні світлодіодні лампи, які споживають менше енергії й не містять ртуть, як звичайні лампи. Їх можна буде впроваджувати у всіх сферах життя людини для профілактики", – заявила одна із авторок дослідження Хадаса Мамане.
За її словами, така система дезінфекції ідеальна для систем водопостачання, вентиляції й кондиціонування повітря, але є одне "але": вчені звертають увагу на те, що людина не повинна піддаватися прямому впливу випромінювання ультрафіолетових світлодіодів з довжиною хвилі 285 нм.
Науковці також нагадали, як довго коронавірус зберігається на поверхнях:
На папері – 3 години,
На одязі – до 2 днів,
На обробленому дереві – до 2 днів,
На склі – до 4 днів,
На пластику – до 7 днів,
На поверхні медичних масок – до 7 днів.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, вчені з Іспанії змогли виявити ще одну можливу групу ризику при COVID-19 — за їхніми словами, це люди з надмірним рівнем цукру у крові, у яких не діагностований діабет. Щоб це з'ясувати, дослідники проаналізували дані більш ніж 11 тисяч пацієнтів, госпіталізованих з березня по травень.