Локдаун навесні 2020 року, який призвів до самоізоляції більшості країн світу, нашкодив самопочуттю мільйонів людей. Нове дослідження з'ясувало, що найбільш негативного впливу обмежень зазнали жінки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на публікацію в журналі Frontiers in Global Women’s Health.
Експерти Університету Калгарі та Інституту мозку Хотчкісса в Канаді провели дослідження, до якого залучили 573 особи. З них 112 були чоловіками, а інші жінками. Середній вік зафіксовано на рівні 25,9 року.
Онлайн-опитування тривало з 23 березня до 7 червня 2020 року, саме в цей час були закритими підприємства, школи. Такі обмеження вимусили людей максимально багато часу проводити у домашній атмосфері.
Результат вказують на погіршення сну через самоізоляцію в 66% учасників дослідження, а ще 39% мали безсоння. Усі без винятків подекуди відчували тривогу та стрес.
Утім, найбільше симптоми погіршення сну, стресу та депресії помічалися саме у жіночої частини учасників. Сила симптомів збільшувала відповідно збільшенню терміну ізоляції.
Нагадаємо, по всьому світу періоди першого локдауну припали на початок весни, Україна тут не стала виключенням. Перші послаблення сталися вже у травні, тоді ж почали, наприклад, відновлювати перервані спортивні чемпіонати.
Станом на кінець грудня загальна кількість діагнозів COVID-19 у світі становить близько 79 мільйонів.
Як повідомляв ONLINE.UA, команда науковців завдяки лабораторному експерименту встановила, що захисні маски знижують до 99,9% ризик поширення великих крапель під час розмови чи кашлі. Таким чином вони дійсно ефективні під час боротьби з епідемією, адже коронавірус COVID-19 поширюється, зокрема, таким шляхом.