Команда американських науковців встановила, що в деяких людей є “надлюдський імунітет” до коронавірусу COVID-19, що виробляється під впливом сучасних варіантів, але є й потенційно ефективним до майбутніх мутацій.
Джерело: NPR
За оприлюдненими даними, імунолог Шейн Кротті ще у червні виступав з коментарем щодо того, що він назвав “гібридним імунітетом”.
“В цілому, гібридний імунітет до SARS-CoV-2 виглядає напрочуд сильним”, - наголошував він тоді.
Низка досліджень продемонструвала, що в окремих людей розвивається надзвичайно потужна імунна відповідь на коронавірус. В їх організмах з’являються надзвичайні рівні антитіл, але ці частки також відзначені великою гнучкістю - вони потенційно захищають “носія” не тільки від сучасних мутацій, але й таких, які з’являться у майбутньому.
“Можна припустити, що ці люди будуть досить добре захищені від більшості - та, можливо, всіх - варіантів SARS-CoV-2, які ми, ймовірно, побачимо у найближчому майбутньому… Я також підозрюю, що вони будуть мати певний рівень захисту від вірусів, подібних до атипової пневмонії, яким ще належить перейти до людей”, - цитують медіа Пола Беніаса, вірусолога з Університету Рокфеллера, який допомагав у дослідженнях.
Беніас та його колеги виявили кілька місяців тому антитіла в людей, які вже можуть з успіхом нейтралізувати 6 варіантів коронавірусу, серед яких - Бета й Дельта.
“Гібридний” імунітет мають перш за все люди, які пережили так званий “гібридний” контакт із вірусом. Вони перенесли інфекцію ще торік, а пізніше отримали щеплення мРНК-вакцинами.
“У цих людей приголомшлива реакція на вакцину... Я думаю, що вони знаходяться в кращому положенні для боротьби з вірусом. Антитіла в крові цих людей можуть навіть нейтралізувати SARS-CoV-1, перший коронавірус, що з'явився 20 років тому. Цей вірус дуже, дуже відрізняється від SARS-CoV-2”, - заявила Теодора Хатциоанну, вірусологиня з Університету Рокфеллера, яка також брала участь у роботі.
Результати дослідження демонструють, наскільки потужними можуть бути мРНК-вакцини у поєднанні з природним імунітетом людей, які раніше перенесли ураження коронавірусом. Водночас науковці звернули увагу, що поки що невідомо, чи мають абсолютно всі такі люди відповідний ступінь захисту - дослідження вкрай важке за обсягами інформації.
Читайте також: