Нижня палата британського парламенту одностайно проголосувала за визнання українського Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Джерело: пресслужба парламенту Великої Британії
Велика Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу
Усі обранці Нижньої палати визнали, що Голодомор, який спровокувала радянська влада, був створений штучно. Внаслідок Голодомору 1932-1933 років загинули мільйони українців центрального, східного та південного регіонів.
Багаторічна політика уряду Його Величності полягає в тому, щоб не визнавати геноцид, що дуже небажано щодо подій, які відбулися 90 років тому. Тому ми бажаємо, щоб Велика Британія була додана до постійно зростаючого списку країн, які визнають звірства, скоєні сталінським СРСР в Україні в 1932-1933 роках, такими, якими вони були: геноцидом, – повідомили у прес-службі парламенту.
Відповідну резолюцію в Палаті громад винесла на розгляд депутатка Консервативної партії Полін Летгем. Зазначимо, що для затвердження резолюції щодо Голодомору проголосувати має і Верхня палата (Палата лордів), яка має обмежені функції в парламенті й здебільшого ухвалює ті рішення, які ухвалила Нижня палата.
Які країни визнали Голодомор геноцидом українців
Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 25 держав і Європейський парламент.
Держави, які визнали Голодомор геноцидом:
Австралія,
Бельгія,
Болгарія,
Бразилія,
Ватикан,
Грузія,
Еквадор,
Естонія,
Ірландія,
Ісландія,
Канада,
Колумбія,
Латвія,
Литва,
Мексика,
Молдова,
Німеччина,
Парагвай,
Перу,
Польща,
Португалія,
Румунія,
США,
Угорщина,
Україна,
Чехія.
Серед них 10 країн, які ухвалили таке рішення після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а саме: Бельгія, Болгарія, Бразилія, Ірландія, Ісландія, Молдова, Німеччина, Румунія, Чехія та США.
Читайте також:
Канада розширює програму підтримки біженців з України
Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу
США запровадили нові жорсткі обмеження для виробників мікросхем у Китаї