15 березня генеральна прокурка Ірина Венедіктова підписала 3 нових підозри колишнім посадовим особам Приватбанку. За її словами, керівництво тоді ще недержавного Приватбанку завдало 8 млрд збитків громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни. Генпрокурорка заявила, що детективи та прокурори підозрюють голову правління у скоєнні цього злочину. Відповідну заяву Венедіктова зробила у Facebook, передає ONLINE.UA.
Очільниця ОГП нагадала, що 5 років тому НБУ за власною ініціативою здійснив перевірку 20 найбільших банків України і, зокрема, звісно, найбільшого - Приватбанку.
"У ході проведення зазначеної перевірки з'ясувалося, що необхідна сума докапіталізації банку становить (на хвилиночку) 113,1 млрд грн. Якщо коротко і не вдаючись у складні подробиці, основна і базова причина "захворюваності" установи полягала в тому, що на думку фахівців з НБУ, 90% кредитного портфеля перебувало під ризиком через те, що ці кредити були видані особам, які тісно пов'язані з колишніми власниками банку", - заявила Ірина Венедіктова.
За її словами, 16 грудня 2016 року колишні власники банку звернулися з відповідним листом до тодішнього глави Кабміну з проханням ухвалити позитивне рішення силами КМУ про купівлю акцій Приватбанку державою.
"Таким чином, голова правління, заступник голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи Приватбанку прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов'язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку. Технічно керівництвом у цьому випадку було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги Приватбанку тепер повинна була пов'язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD", - заявила Венедіктова.
Генпрокурорка стверджує, що наразі слідство має всі необхідні докази від підписання документів "заднім числом" до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Венедіктова прокоментувала можливість екстрадиції Коломойського по справі ПриватБанку.