НАТО вимагатиме у переможця президентських виборів в США Дональда Трампа поставок летального зброї в Україну в разі нового наступу Росії на Україну.
Про це в статті для The National Interest, переклад якої зробив ONLINE.UA, написав екс-заступник голови Міноборони США Дов Закхейм.
Читайте також: Стало відомо, чому Обама так і не дав летальну зброю Україні: з'явилися несподівані деталі
Аналітик пише, що практично кожна адміністрація США піддавалася перевірці після приходу до влади, і найсерйознішою перевіркою для Трампа може стати новий наступ Росії проти України. Оскільки в ході передвиборної кампанії мільярдер доклав усіх зусиль, щоб показати, що він не має сварок ні з Росією, ні з її президентом Володимиром Путіним зокрема. "Тому Путін може порахувати, що з дружнім президентом в Білому домі він може спробувати встановити більший контроль над сходом України і, таким чином, залякати владу в Києві", - підкреслив він.
"НАТО в даний час включає в себе безліч країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Угорщину і Чехію, які будуть в жаху від російського вторгнення. Союзники США по НАТО вимагатимуть сильної і негайної відповіді від американців, найімовірніше, в формі перекидання оборонного і навіть наступального озброєння для української армії", - продовжив Закхейм.
Читайте також: Трамп все зрозумів і дасть Україні летальну зброю - сенатор США
"Швидше за все, в Конгресі буде багато представників, як від демократів, так і від республіканців, які також будуть вимагати передачі великої партії зброї Києву, в супроводі не менш великої групи інструкторів, будь то американські або європейські військові або контрактники. Крім того, Трамп стане об'єктом нового медіа-скандалу - як в США, так і по всьому світі - якщо він буде коливатися і просто випустить заяву, що засуджує Москву, його звинуватять в такій же слабкості і пасивності, які характеризували мляву "червону лінію" Барака Обами по відношенню до використання Асадом хімічної зброї проти власного народу", - також говориться в статті.
"Якщо і є щось в Дональда Трампа, що не викликає сумнівів, так це його жорстка реакція, коли йому здається, що хтось може порахувати його слабким. Отже, йому доведеться вибирати між бажанням працювати з Путіним і рішучістю виглядати сильним. Що б він не вибрав, це буде неприємний вибір. Без сумніву, прийняття рішення буде віднімати у нього ті короткі години вночі, які він зазвичай виділяє для своїх твітів", - резюмував аналітик.