Ввечері, 21 грудня, мешканці Землі отримали змогу насолодитися рідкісним явищем: дві надмасивні планети — Сатурн і Юпітер — наблизилися одна до одної на найближчу за 400 років відстань. Варто звернути увагу на те, що це дійсно унікальне астрономічне явище, оскільки востаннє Юпітер і Сатурн були так близько один до одного у 1623 році, однак добре розгледіти процес великого "злиття" востаннє можна було майже 800 років тому, у 1226 му році. Як стверджують астрономи, якщо слідкувати за цим процесом неозброєним оком — планети можуть виглядати, як одна надяскрава зірка. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на Astronomy World та NASA.
Фото — NASA
"За їхнім зближенням жителі Землі могли спостерігати упродовж кількох останніх днів — за ясної погоди планети було видно на лінії горизонту в південно-західній частині неба. Ввечері, 21 грудня, вони наблизилися одне до одного на максимально близьку відстань. Астрономи наголосили: щоб розгледіти унікальне явище, можна обійтися без телескопу чи бінокля — його видно навіть неозброєним оком", — йдеться в повідомленні.
Прямою трансляцією "злиття" досі можна насолодитися на Youtube.
Не можна також не звернути увагу на те, що той факт, що "злиття" Сатурна та Юпітера відбулося 21 грудня, в день зимового сонцестояння напередодні західного Різдва, породило теорії про те, що, можливо, саме з'єднання Юпітера і Сатурна описане в Новому завіті як Вифлеємська зірка, що зійшла близько 2000 років тому та стала провісником народження Ісуса Христа.
Фото — Astronomy World
Однак багато науковців досі переконані, що так званою Вифлеємською зіркою насправді могла бути комета Галлея, яка періодично повертається і, за підрахунками астрономів, проходила над Землею приблизно за 5-10 років до "офіційної" дати народження Ісуса Христа.
Фото — Astronomy World
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 14 грудня 2020 року відбулося вражаюче астрономічне явище — повне сонячне затемнення, яке стало єдиним в цьому році: яскраві фото та відео можна знайти в нашому матеріалі.