11 червня офіційно стало відомо, що парламент Німеччини неочікувано для всіх відхилив резолюцію щодо відмови від проєкту "Північний потік-2" та перегляду політики з Росією. Варто звернути увагу на те, що голосування ініціювала фракція "Союз-90"/"Зелені".
Джерело: Бундестаг
Бундестаг провалив резолюцію про відмову від Північного потоку-2
За словами німецьких журналістів, голосування за цей документ відбулося ввечері 10 червня. "Союз-90"/"Зелені" вимагали визнати, що скандальний російський газогін не є необхідним для енергозбереження Європи та й, безперечно, шкодить клімату.
Що важливо розуміти, саме ініціатори резолюції стали єдиною фракцією у Бундестазі, яка підтримала документ. Враховуючи те, що за кількістю фракція – третя у парламенті, голосів, звісно, не вистачило.
"Пропозиція була відхилена в ході прямого голосування більшістю у складі фракцій ХДС/ХСС, Соціал-демократичної партії Німеччини, Альтернативи для Німеччини та Лівої партії",– йдеться у повідомленні на сайті Бундестагу.
Нещодавно також стало відомо, що німецька лідерка Ангела Меркель готується до поїздки до Вашингтона для вирішення суперечки з урядом США з приводу газопроводу "Північний потік-2". Точна дата візиту ще не призначена, однак переговори запланували на липень або серпень.
Варто звернути увагу на те, що 10 червня компанія-оператор проєкту Nord Stream 2 AG офіційно повідомила, що морську частину першої нитки "Північного потоку-2" вже завершили.
Вже з 11 червня можуть розпочати пусконалагоджувальні роботи з наповнення трубопроводу газом. Тривати вони можуть кілька місяців. Робота над другою ниткою триває.
Коротко про будівництво "Північного потоку 2"
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.