Чернівецька та Миколаївська, а також деякі інші області України, так і не знизили тарифи на опалення. Президент України Володимир Зеленський вимагає пояснень і доручив прем'єр-міністру Олексію Гончаруку вирівняти зниження до 25-30% у всіх областях країни. Жорстке доручення Зеленський поставив Гончаруку на засіданні, яке відбулося увечері напередодні, передає ONLINE.UA.
"Заслухав звіт про зменшення сум в грудневих платіжках за теплопостачання. Завдання номер один - отримати пояснення від місцевої влади Чернівецької та Миколаївської областей, де для зниження нарахувань з незрозумілих мені причин не було зроблено нічого. Завдання номер два - вирівняти зниження до 25-30% у всіх областях країни", - заявив Зеленський під час зустрічі з міністрами.
В відео з наради, опублікованому на сторінці президента в Facebook, видно, що Гончарук прозвітував, що не всі області відреагували на доручення Кабміну щодо зниження тарифів на опалення.
"Рішення про зниження платіжок приймають підприємства. Вони, як правило, знаходяться в комунальній власності. Десь вони належать області, де-то частіше місту. Тобто депутати, мер - це люди, які відповідальні за рівень платіжок. Їм не вдалося переконати органи місцевого самоврядування", - пояснив Гончарук Зеленському.
Український прем'єр зазначив, що не всі області "були в рівних умовах", оскільки в деяких областях тарифи вже були економічно обгрунтованими і раніше. Гончарук при цьому підкреслив, що відповідальними за рівень тарифів і сум у платіжках за комунальні послуги є депутати і мери окремих міст, мешканцям яких не знизили платіжки за комунальнім послуги, зокрема, за опалення.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 року уряд пообіцяв, що українцям знизять і перерахують тарифи на опалення. Але не всі області знизили тарифи на тепло. На даний момент доручення Кабміну виконали 43 підприємства в 120 містах України.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський провів термінове засідання з міністрами по тарифам на опалення. Міністри відзвітували, які кроки були зроблені в цьому питанні і відзначили, що за грудень споживачам було нараховано до сплати на 5-35% менше - в залежності від міста та регіону.