На міжнародній арені розгорівся новий скандал після того, як торговельні перемовини між Великою Британією та Європейським Союзом опинилися в глухому куті через питання рибальства, правил управління та вирішенні спорів, оскільки, як стверджує офіційний Лондон, влада Євросоюзу вимагає забагато всього. З такою гучною заявою виступив міністр кабінету міністрів Британії Майкл Гоув, передає ONLINE.UA з посиланням на агентство Reuters.
"ЄС як і раніше хоче брати на себе левову частку рибальства в наших водах, що просто несправедливо, враховуючи, що ми залишаємо ЄС", — пубілчно поскаржився британський міністр.
Варто звернути увагу на те, що Лондон та Брюссель намагаються домовитися про торговельну угоду, аби не спровокувати кризу, коли Велика Британія остаточно вийде з Європейського Союзу через чотири тижні.
"ЄС як і раніше хоче, щоб ми були прив'язані до їх способу ведення справ. ЄС зараз залишає за собою право в разі виникнення будь-яких суперечок накласти на нас деякі дійсно жорсткі обмеження, і ми не думаємо, що це справедливо", — підкреслив Майкл Гоув.
Влада Євросоюзу раніше повідомляла, що не очікує укладення угоди з Лондоном до саміту лідерів 10 грудня. Що важливо розуміти, торгова угода має бути затверджена парламентом Великої Британії і Європарламентом.
Окрім того, раніше журналісти дізналися, що головний переговірник Європейського Союзу по Brexit Мішель Барньє озвучив офіційному Лондону пропозицію, яка включатиме повернення від 15% до 18% вартості рибних запасів, виловлених в даний час флотами ЄС в британських водах. Попри те, що до завершення перехідного періоду й фінального виходу Британії з ЄС залишаються лічені тижні, ані у Брюсселі, ані в Лондоні ще не мають впевненості у тому, що сторони зможуть досягти домовленості.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно польський прем’єр Матеуш Моравецький і його угорський колега Віктор Орбан озвучили жорстке попередження Європейському Союзу. Впливові політики офіційно заявили, що не будуть скасовувати блокування бюджету ЄС поки його прийняття зв’язане з затвердженням механізму захисту верховенства права.