На міжнародній арені спалахнув новий скандал після того, як офіційно стало відомо, що очільник сенату Чехії Мілош Вистрчил відвідав Тайвань з візитом, ігноруючи попередження китайської влади та уряду власної країни. Варто звернути увагу на те, що Вистрчил прилетів на Тайвань з делегацією близько 90 осіб 30 серпня. За попередніми даними, однією з основних заявлених цілей є зміцнення ділових відносин. Окрім того, наголошується, що в ході візиту він проведе переговори з провідними тайванськими політиками. Що важливо розуміти, очільник Сенату за Конституцією є другою найвищою посадовою особою Чехії і Китай виступав категорично проти цього візиту. Також відомо, що президент Мілош Земан та прем'єр-міністр Андрей Бабіш також намагалися зупинити свого представника, однак їм не вдалося його переконати. В той самий час Вистрчил отримав підтримку від США. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на Novinky.
"Ми змусимо його заплатити високу ціну за його недалекоглядну поведінку і політичний опортунізм", - пригрозив Вистрчилу наслідками через цей візит міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.
Він також звернув увагу на те, що ігнорування принципу "одного Китаю" рівнозначно тому, щоб "зробити себе ворогом 1,4-мільярдного населення Китаю". Влада КНР хоче, щоб усі країни, з якими вона має дипломатичні відносини, дотримувались принципів "одного Китаю". Це, серед іншого, означає, що вони не повинні встановлювати міждержавні відносини з Тайванем, який Пекін вважає своєю відокремленою провінцією.
Варто також звернути увагу на ще один конфлікт. Так, нещодавно керівник Експертної ради російсько-китайського комітету дружби, миру і розвитку Юрій Тавровський заявив, що відносини між КНР та Штатами нагадують передвоєнні, і в цьому, за його словами, винна саме адміністрація Дональда Трампа, а не Пекін. Експерт висловив невдоволення тим, що Трамп намагається витіснити з віртуальних просторів Америки додаток TikTok, а з ринку продукцію концерну Alibaba.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що держсекретар США Майк Помпео в останній розмові з українським президентом Володимиром Зеленським, яка відбулася 26 серпня, назвав плани Китаю щодо України "зловмисними".