Вірменія не погоджується припинити війну на Нагірний Карабах і відмовляється виводити свої війська з окупованої азербайджанської території, незважаючи на те, що в вірменській армії спостерігається серйозна нестача військових. 21 жовтня вірменська влада вирішила піти на нові радикальні заходи - заборонила ввезення турецьких товарів до Вірменії. Таким чином офіційний Єреван безстрашно помстився президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за підтримку Азербайджану. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал Вірменії.
"Обмеження імпорту товарів турецького походження перш за все має на меті безпеки, з огляду на численні підтверджені факти пособництва та відкритої підтримки Туреччиною військових і терористичних дій, розв'язаних Азербайджаном проти Республіки Арцах. Забороною на імпорт товарів турецького походження припиняється фінансування турецької державної скарбниці з вірменських джерел, водночас присікається можливість проникнення можливих загроз до Вірменії через імпорт товарів кінцевого споживання з вороже налаштованої країни", - повідомив уряд Вірменії, зазначивши, що заборона буде діяти до 31 грудня 2020 року.
Тим часом прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до всіх вірмен і закликав людей до зброї. Він також звернувся до представників місцевої влади із закликом розпочати формування добровольчих загонів для їх подальшої відправки в зону конфлікту.
Нагадаємо, Азербайджан і Вірменія на переговорах в Москві домовилися про перемир'я. Режим припинення вогню був оголошений 10 жовтня, але відразу ж після цього офіційні Баку і Єреван почали звинувачувати в порушеннях один одного. Вірменська армія, за даними МЗС Азербайджану, завдає ракетних ударів по найбільших містах Азербайджану, в результаті чого гинуть мирні люди. У Вірменії заперечують причетність до ракетних атак.
Важливо відзначити, що конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоювалися початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Ердогана зробили останнє попередження Путіну і Пашіняну. Міністр оборони Туреччини Хулуси Акар зажадав, щоб Вірменія, яка напала на цивільні поселення, порушивши режим припинення вогню, припинила свої напади і покинула окуповані землі, що належать Азербайджану. Турецький міністр попередив, що якщо Єреван не виконає цю вимогу, то наступним кроком буде азербайджано-турецьке рух, спрямований на повернення азербайджанської землі.