За інформацією розвідки Великої Британії, армії РФ силами ЧВК "Вагнера" вдалось захопити територію Вуглегірської ТЕС на Донеччині та закріпитись в районі селища Новолуганське.
Джерело: Twitter-сторінка Міноборони Великої Британії
Окупанти захопили Вуглегірську ТЕС
Представники британської розвідки зазначають, що українські підрозділи були частково виведені з цього району.
При цьому в Міноборони Великої Британії зазначили, що очільник кремлівської дипломатії Сергій Лавров здійснює візити у Єгипет, Ефіопію, Уганду і Республіку Конго.
Досить імовірно, що Росія спробує використовувати візити на захід для міжнародної продовольчої кризи і заручитися підтримкою африканських держав, які в іншому зберігали нейтралітет щодо російського вторгнення в Україну, - підкреслюють представники британської розвідки.
За даними британської розвідки, з 2014 року Росія зробила значні зусилля для забезпечення впливу в Африці, причому ПВК "Вагнера" часто використовувався її як один з її улюблених інструментів впливу в регіоні.
Росія, ймовірно, в першу чергу взаємодіє з Африкою, тому що вважає, що це зміцнить ідентичність "великої держави", до якої Росія прагне. Її другорядні цілі, ймовірно, полягають в тому, щоб забезпечити товарні концесії і переконати африканські держави голосувати відповідно до інтересів Росії на міжнародних форумах, - зазначають в Міноборони Британії.
У той же час, за інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові протягом минулої доби ліквідували близько 200 військових кремлівської окупаційної армії.
Зазначається, що найбільших втрат протягом минулої доби окупанти зазнали в результаті спроб наступу у напрямку Кривого Рогу.
Загальні бойові втрати армії РФ від початку повномасштабного вторгнення в Україну складають:
особового складу - близько 40 тис 70 (+200) осіб ліквідовано,
танків ‒ 1 тис 738 (+1) од,
бойових броньованих машин ‒ 3 тис 971 (+12) од,
артилерійських систем - 883 (+3) од,
РСЗВ - 258 (+0) од,
засоби ППО - 117 (+0) од,
літаків - 222 (+0) од,
гелікоптерів - 190 (+1) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня - 726 (+4),
крилаті ракети - 174 (+0),
кораблі /катери - 15 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн - 2 тис 847 (+12) од,
спеціальна техніка - 75 (+0).
Читайте також: