Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”, військовий експерт Олександр Коваленко розповів online.ua за якими сценаріями може розвиватися ситуація на Бахмутському напрямку та що може допомогти ЗСУ.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Яка ситуація на Бахмутському напрямку
За словами експерта, ситуація на Бахмутському напрямку складна й напружена. Вона обумовлена деякими факторами, які можуть мати як негативний, так і позитивний розвиток.
Якщо ми кажемо про негативний розвиток, то найгіршим є те, якщо російські окупанти зможуть вийти та перерізати північну та південну траси, які йдуть саме до Бахмута.
За словами експерта, поки що їм не вдається це повноцінно зробити, вони намагаються їх взяти під вогневий контроль, щоб зменшити логістику.
Проте логістика до Бахмута - це не тільки північна та південна траси, це ще й захiдна через Часів Яр. Зараз ми бачимо, як окупанти намагаються просуватися по цим напрямкам. Особливо якщо ми кажемо в напрямку Іванівське, щоб саме перерізати і вийти до Часів Яр.
Коваленко зазначив, що перспектива для росіян просуватися декілька кілометрів по відкритому полю під постійним вогневим впливом артилерії, мінометами та через лінії оборони є не найкращою.
Тому вони розпочали концентрувати свої зусилля, щоб зайти в Бахмут з півдня, півночі та східного напрямку. Скажімо так, Бахмут - це на сьогодні є фортеця.
Російські окупанти вже неодноразово демонстрували, що коли розпочинаються бої у місті, вони в цьому не найкращі спеціалісти.
Маріуполь, Сєвєродонецьк, Попасна, Лисичанськ - всі ці міста і багато інших населених пунктів показали, що росіяни у боях у місті мають дуже низьку кваліфікацію.
Якщо розпочнуться бої в місті Бахмуті, російська десантура може там зав'язнути ще на кілька місяців.
У Якому випадку ЗСУ можуть покинути Бахмут
За словами експерта, все залежить від того, як буде відбуватися логістика до Бахмута: якщо буде перерізано основні траси, якщо вона буде залежати лише від одного напрямку постачання, то ЗСУ можуть навіть залишити Бахмут, щоб не ризикувати військовими.
Позитивний сценарій це накопичення ресурсу артилерії біля Бахмута настільки пропорційного, щоб можна було зупиняти російські людські хвилі, які використовуються як наступальний елемент.
Коваленко нагадує, що коли росіяни розпочали наступ на Соледар, вони використовували людей, як живе м'ясо у великій кількості, але вони не мали ББМ. Коли вони штурмували Соледар, вони йшли виключно піхотою при підтримці артилерії.
Зараз біля Бахмута знаходяться російські десантники і вони використовують саме ББМ: середньо та легкоброньовану техніку. Це ускладнює ситуацію тим, що значно підвищує їхнє виживання під час штурмових дій.
Отже сьогодні виключно збільшена кількість артилерії може позитивно повпливати на розвиток подій біля Бахмута і навіть повністю змінити ситуацію на користь ЗСУ.
Читайте також: