Начальник геоінформаційної служби ЗСУ, юрист з мiжнародного права Вадим Козьма розповів в етері online.ua про роботу геоінформаційної служби та її роль під час війни.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Які завдання виконує геоінформаційна служба під час війни
Вадим Козьма зазначив, що геоінформаційна служба займається військовою топографією.
Мапа — очі військ, — додав топограф.
За його словами, основна задача служби полягає у забезпеченні підрозділів, які знаходяться у військовій частині мапами.
Тобто, аркушами топографічних карт, які є достатньо точним відображенням земної поверхні. За ними реально можна продивлятись територію і визначати необхідні об’єкти, характеристики, як проходити ту чи іншу місцевість тощо, — зазначив Козьма.
Перша і основна задача геоінформаційної служби — це надавати топографічну інформацію у вигляді карт. Другий компонент, створення так званих "спеціальних карт".
Під певні задачі необхідно створити карту. Тобто, не вже готову, яка існує і готова для того, щоб її видати, а створити самостійно. Наприклад, космічний знімок, аерофотознімок та покласти на нього якусь додаткову інформацію, — розповів топограф.
Також експерт наголосив, що служба здійснює навігаційне забезпечення.
Навігаціє теж є важливою частиною роботи у підрозділах, бо треба розуміти де, хто і як переміщається, де знаходиться зараз. Можуть бути зроблені відповідні розрахунки згідно з даними навігації, — додав Козьма.
За його словами, четвертий компонент, яким може займатися геоінформаційна служба, це метеорологічні дані. Тобто прогнозами, уточненням та оцінкою впливу погоди на роботу підрозділів та озброєння.
У чому полягає головне завдання геоінформаційної служби
Геоінформаційна служба займається тим, що навчає особовий склад працювати з картами.
Функції, як працювати з картами розподілені по службах, що відповідають за той чи інший напрямок. Логістика за логістику, озброєння за озброєння, медицина за медицину. Кожна займається своїми задачами і функціями. Моя задача — надати всі ці інструменти і пояснити, як ними користуватися, — зазначив Козьма.
Читайте також:
Державне космічне агентство пояснило причини спалаху над Києвом
Франція та Польща сперечаються через план закупівлі боєприпасів для України
У Європі занепокоєні спробою Макрона залучити Китай до перемовин між Україною та РФ