4 листопада о 10:00 у Національному музеї Тараса Шевченка у Києві відбудеться відкриття виставки «Велика сімка 2.0» з роботами семи найвидатніших українських художників. Відвідати її можна буде до 13 листопада. Після цього виставка вирушить у великий міжнародний мистецький тур та продовжить нести свою місію у столицях світу.
Джерело: Національний проєкт «ВЕЛИКА СІМКА 2.0»
У Києві стартує виставка «Велика сімка 2.0»
Благодійний фонд «СУЧАСНА УКРАЇНА» у співпраці з фундацією «КУЛЬТАУРА» презентує національний проєкт «ВЕЛИКА СІМКА 2.0», де будуть представлені твори художників:
Олександра Архипенка
Михайла Бойчука
Анатолія Криволапа
Казимира Малевича
Георгія Нарбута
Марії Примаченко
Тараса Шевченка
«ВЕЛИКА СІМКА» — проєкт, що прокладає шлях до створення візуального коду нації, опису «генетичного коду» української культури, він є продовженням відомого мультимедійного проєкту «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я» , який фактично став абеткою сучасної культури України.
Проєкт здобув грандіозний успіх та зацікавив європейських партнерів. Але все було призупинено через початок повномасштабної війни.
Масштаб знищення нашої культури значно більший, аніж в 30-ті роки ХХ століття під час «Розстріляного відродження», коли радянська влада розстріляла сотні українських митців. Зараз зазнали руйнувань 917 об’єктів культурної інфраструктури. Що це, якщо не «Розстріляне відродження 2.0.»? Тому я вирішив продовжити проєкт з новою назвою «ВЕЛИКА СІМКА 2.0». Світ перезавантажується, адже події в Україні торкнулися всього світу. Я певен, що культурна дипломатія переможе дипломатію автомата Калашнікова, - переконаний Юрій Комельков, засновник фундації «КУЛЬТАУРА».
Юрій Комельков з експонатом Розстріляного Тараса Шевченка
Що змінилося у проєкті
До експозиції включено всесвітньовідомий розстріляний пам’ятник Тараса Шевченка з Бородянки, фотодокази розстрілу церкви у селі Липівка Макарівського району Київської області, фрагменти зруйнованих розписів та триптих Анатолія Криволапа «Спалахи», який був написаний з 20 по 23 березня 2022 року під час боїв поруч з селом Засупоївка Київської області, де звик працювати художник.
Експозицію робіт Марії Примаченко повністю змінено на роботи з серії «Людям на радість», присвячені темі війни та миру, за яку вона отримала Національну премію імені Тараса Шевченка.
Експозицію робіт Тараса Шевченка доповнило його знамените полотно «Катерина».
Незмінні шедеври експозиції – єдина в Україні робота Казимира Малевича «Автопортрет» та скульптура Олександра Архипенка.
Де і коли відвідати виставку «Велика сімка 2.0»
Виставка триватиме з 4 по 13листопада 2022 року у Національному музеї Тараса Шевченка за адресою м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12.
Відвідати виставку можна у такий час: Ср-Нд: 10:00 - 18:00
Читайте також: