Влада Північної Кореї перервала мовчання і вперше публічно звернулася до Джо Байдена після його вступу на посаду президента США. Сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина і член Політбюро Трудової партії Кореї Кім Йо Чжон за день до приїзду в Сеул американської делегації на чолі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном пригрозила Вашингтону військовою відповіддю за навчання в Південній Кореї. Вона попередила Байдена, що в КНДР не будуть закривати очі на спроби поширювати на Корейському півострові "запах пороху" і закликала Байдена відмовитися від навчань, щоб "спати спокійно в найближчі чотири роки". Публічне звернення сестри Кім Чен Ина до Байдена поширив центральний друкований орган Трудової партії Північної Кореї. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
"Ми користуємося цією можливістю, щоб попередити нову адміністрацію США, яка з усіх сил намагається поширити запах пороху на нашій землі. Якщо там хочуть спати спокійно в найближчі чотири роки, то краще утриматися від смороду на першому ж кроці. Військові навчання і ворожість ніколи не йдуть разом з діалогом і співпрацею ", - йдеться у зверненні Кім Йо Чжон до Байдена.
Важливо відзначити, що ще кілька днів тому прессекретарка Білого Дому Дженніфер Псакі скаржилася на те, що адміністрації Байдена поки не вдається встановити контакт з владою Північної Кореї по дипломатичним каналам, щоб запобігти ескалації напруженості. При цьому Байден вже заявляв, що перегляне політику щодо Північної Кореї. Він назвав лідера КНДР Кім Чен Ина шибеником і заявив, що не ослабить економічні сакнціі проти Північної Кореї, поки не буде проведено ядерне роззброєння.
Як відомо, КНДР почала свою ядерну програму ще понад півстоліття тому. Точний обсяг північнокорейської ядерної програми засекречений. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, мова йде про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяні також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як стверджує Кім Чен Ин, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кім Чен Ин відмовився від своїх обіцянок провести повне ядерне роззброєння КНДР, яке давав колишньому американському президенту Дональду Трампу. Він заявив, що США залишаються "найбільшим ворогом" для Північної Кореї, тому КНДР продовжать розширювати військовий потенціал і арсенал ядерної зброї, щоб миттєво відповісти на будь-яку загрозу.