Вони є заручниками - Кабмін вразив заявою про жителів ОРДЛО
Категорія
Україна
Дата публікації

Вони є заручниками - Кабмін вразив заявою про жителів ОРДЛО

Вони є заручниками - Кабмін вразив заявою про жителів ОРДЛО
Джерело:  online.ua

Російський агресор під час активної "паспортизації" населення ОРДЛО видав вже понад 200 тисяч документів. В українському уряді пояснили свою позицію щодо людей, які їх отримали. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву міністра з питань тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.

За його словами, людей не можна переслідувати за отримання так званого російського паспорта.

"Більшість людей, які отримали ці паспорти і в Криму, і на Донбасі — вони є заручниками", - пояснив міністр.

Він додав, український уряд не має претензій до цих громадян.

"Це їх спосіб виживання. До них українська держава немає претензій, тільки до тих, хто був колаборантом, хто служив вірою і правдою окупаційному режиму, і в кого кров на руках, ті точно будуть нести відповідальність", - підкреслив віцепрем'єр.

Нагадаємо, навесні 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення процедури надання російського паспорта мешканцям ОРДЛО та українцям загалом. З того часу на окупованому Донбасі триває паспортизація, яку організовує Москва разом з місцевою адміністрацією-маріонеткою.

Паспортизація майже не переривалася навіть в умовах пандемії COVID-19. У липні російський агресор влаштував масовий "вояж" жителів ОРДЛО до Ростовської області для отримання паспортів.

Для цього залучили 18 перевізників і 23 транспортних засоби, щоб вивезти українців в РФ за незаконними російськими паспортами, які жителям Донбасу нав’язує Путін. І це при тому, що всі КПВВ, через які жителі ОРДЛО можуть потрапити на підконтрольні Україні території залишаються закритими через коронавірусний карантин.

Як повідомляв ONLINE.UA, під час голосування щодо поправок у російську конституцію мешканців окупованого Донбасу з відповідними паспортами вивозили до РФ, щоб вони брали участь у референдумі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?