Ще два лікарські препарати, які застосовують в лікуванні хворих коронавірусом COVID-19, виявилися неефективними. Це комбінація препаратів лопінавір і ритонавір, які застосовуються при лікуванні ВІЛ, і останнім часом для лікування коронавірусної інфекції. ВООЗ вже припинила випробування цих препаратів, поряд з протималярійних препаратом гідроксіхлорін, так як вони незначно допомагають знизити смертність серед пацієнтів з COVID-19 або взагалі ніяк на неї не впливають. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Відповідну рекомендацію ВООЗ дав міжнародний керівний комітет так званих тестів солідарності, які спрямовані на розробку єфективного препарату для лікування пацієнтів з COVID-19. В рамках дослідження фахівці з'ясували, що гідроксіхлорохін і лопінавір/ритонавір лише незначно допомагають знизити смертність серед пацієнтів з COVID-19, а в деяких випадках взагалі неефективні.
У ВООЗ при цьому підкреслили, що рішення про припинення тестів вищеназваних лікарських препаратів стосується лише міжнародної програми Solidarity. Там не виключають дієвість препаратів при лікуванні пацієнтів, які не були госпіталізовані, а також як засіб профілактики COVID-19.
Нагадаємо, гідроксіхлорохін, а також комбінація лопінавіру та ритонавіру увійшли в список випробовуваних препаратів в рамках міжнародного клінічного дослідження Solidarity. ВООЗ разом з партнерами ініціювала його в березні з метою знайти ефективний лікарський засіб для лікування COVID-19. Нещодавно в ВООЗ призупинили випробування гідроксіхлоріна, так як серед пацієнтів, що приймали цей препарат, був виявлений підвищений рівень смертності. В кінці червня керівники британського клінічного дослідження RECOVERY заявили, що комбінація лопінавіру та ритонавіру також марна для лікування COVID-19. До такого висновку вони прийшли, порівнявши дані 1,5 тисячі хворих, які приймали ці ліки, з даними 3,3 тисячі пацієнтів, які проходили звичайне противірусне лікування.
За даними ВООЗ, в ході тестування противірусних препаратів обнадійливі результати проти COVID-19 показав поки лише ремдесівір, який спочатку був розроблений в рамках тестування для лікування гепатиту С і респіраторно-синцитіального вірусу. В організації повідомили, що пацієнти, які приймали цей препарат, виліковувалися швидше.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні будуть по-новому лікувати коронавірус- МОЗ оновив стандарти надання медичної допомоги пацієнтам при COVID-19. Зокрема, в оновлений протокол лікування внесли препарат "Дексаметазон", який раніше в ВООЗ назвали "науковим проривом".