Всесвітня організація охорони здоров'я наразі уважно та детально вивчає можливість проведення досліджень, під час яких здорових молодих добровольців навмисно будуть інфікувати коронавірусом SARS-CoV-2, щоб прискорити розробку вакцини. Згідно з останніми даними, саме це доленосне питання планують обговорити на консультативній закритій нараді. За словами експертів ВООЗ, дослідження із зараженням людей потенційно можуть дати результати швидше, ніж звичайні польові випробування вакцин, в яких дослідники повинні чекати, поки учасники заразяться природним шляхом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
"У деяких вчених є застереження щодо зараження добровольців вірусом, від якого немає ліків, хоча є методи лікування, які можуть допомогти пацієнтам. Однак прихильники стверджують, що ризики COVID-19 для молодих і здорових мінімальні, а користь для суспільства висока. Уряд Великої Британії інвестував близько 30 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку таких досліджень, хоча етичного схвалення ще немає.Ці дослідження також можна використовувати для порівняння декількох вакцин-кандидатів, розробки методів лікування і збору даних про безпосередніх наслідки інфекції, що в іншому випадку було б важко", — йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що ентузіазм щодо таких випробувань в США різко знизився після того, як нещодавно стало відомо про перші позитивні результати нових вакцин. Однак прихильники "провокаційних" досліджень стверджують, що вони все-таки мають сенс.
"Pfizer, Moderna і AstraZeneca разом зможуть зробити у 2021 році вакцини, достатні тільки для імунізації третини людства, а багаті країни вже зробили попереднє замовлення на більшість своїх вакцин. Випробування вакцини-кандидата нового покоління на людях можуть допомогти гарантувати, що вакцини вистачить на весь світ", — наголосив Джошуа Моррісон, виконавчий директор некомерційної організації 1Day Sooner, яка виступає за такий вид досліджень.
Що важливо розуміти, контрольовані дослідження людських інфецій передбачають навмисне зараження здорових добровольців. У ВООЗ звертають увагу на те, що саме такі дослідження можуть бути особливо цінними для тестування вакцин.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ЄС розповіли, коли може початися масова вакцинація.