Всесвітня організація охорони здоров’я звернула увагу на надзвичайно нерівномірне поширення вакцини проти коронавірусу COVID-19 серед розвинених та бідних країн.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами генерального директора Тедроса Аданома Гебреєсуса, забезпеченість вакцинами розвинених країн у сотні разів перевищує відповідні показники інших держав.
“Понад 700 млн доз вакцин від COVID-19 були розподілені в глобальному масштабі, але понад 87% з них пішли в країни з високим або середнім рівнями доходів, а в той самий час в країни з низьким рівнем доходом — лише 0,2%... В середньому в країнах з високим рівнем доходів майже один з чотирьох отримав вакцину проти COVID-19. У країнах з низькими доходами це один з більш ніж 500”, - наголосив він.
Згідно з даними ВООЗ, сьогодні 194 країни світу розпочали вакцинацію проти коронавірусу. Без щеплень поки що залишаються 26 держав, хоча 17 з них вже мають відповідні препарати.
Гебреєсус назвав ситуацію з поширенням вакцин “дисбалансом, що шокує”. Міжнародна програма COVAX упродовж останніх 6 тижнів надала препаратів на 38 мільйонів доз для близько сотні країн. Цей план виявився виконаний менш ніж на половину.
“Очікувалося, що COVAX доставить майже 100 млн доз до кінця березня, але через істотне зниження пропозиції ми змогли розподілити 38 млн доз. Ми сподіваємося, що зможемо надолужити згаяне в квітні і травні”, - резюмував він.
Водночас він розкритикував бажання окремих держав та компаній узгоджувати двосторонні контракти, оминаючи COVAX.
Вакцинація в Україні
Українська медична система запустила кампанію з масової імунізації 24 лютого. Днем раніше у Київ надійшла перша партія антикоронавірусної вакцини, яка складалася з 500 тисяч доз препарату Covishield - це AstraZeneca, виготовлена на індійській території за офіційною для того ліцензією.
Читайте також:
МОЗ розкрило офіційні дані щодо побічних ефектів вакцини Covishield;
У МОЗ пояснили, коли нарешті почнуть вакцинацію китайською Coronavac;
В ЄС офіційно визнали побічні ефекти вакцини AstraZeneca.